Oświetlenie LED – sprawca zamieszania na rynku europejskim

Oświetlenie LED – sprawca zamieszania na rynku europejskim

Możemy śmiało powiedzieć, że korzystanie z oświetlenia LED to niezwykle nowoczesny sposób na modne i energooszczędne źródło światła. O popularności tej technologii niewątpliwie świadczy fakt, iż obecnie ciężko znaleźć osobę, która nie posiada w swoim domu tego typu oświetlenia. I bynajmniej nie jest to przypadek! Montaż oświetlenia LED niesie bowiem za sobą całą paletę pozytywów, na które nie sposób przymknąć oka. Czy jednak jest to dobre rozwiązanie do wszystkich pomieszczeń? Może czasami warto jednak zainwestować w standardowe oświetlenie?

Rewolucja LEDowa krok po kroku
Słowem wstępu należy wyjaśnić, czym w ogóle jest oświetlenie LED. Skrót LED pochodzi od wyrażenia „Light Emitting Diode”, oznaczającego po prostu diodę emitującą światło. To, bez dwóch zdań, przełomowa technologia, która zrobiła wiele zamieszania na rynku oświetleniowym. Od roku 2009 bowiem wszelkie „żarówki tradycyjne” były systematycznie wycofywane z produkcji i zastępowane bardziej energooszczędną wersją. Zgodnie z regulacjami Unii Europejskiej, najpierw zniknęły ze sklepów żarówki charakteryzujące się największą mocą – 100 wat oraz żarówki z matowym szkłem. W roku 2010 wycofano żarówki 75 watowe, zaś rok później – 60 watowe.

Skazani na LED
Dziś w sklepach nie dostaniemy już żarówek tradycyjnych – jesteśmy niemalże skazani na oświetlenie LED. Jednak czy niesie to za sobą jakiekolwiek negatywne konsekwencje? Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: Oczywiście, że nie! Tego typu rozwiązania wspaniale sprawdzają się w każdym mieszkaniu. Jeśli zatem szukasz inspiracji do efektownego urządzenia swojego domu, jesteś we właściwym miejscu. Okazuje się bowiem, że żarówki LED mają w rękawach kilka asów, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia.

Zwykła żarówka? Nuda…
Oświetlenie LED to doskonała technologia wspierająca design Twoich czterech kątów. Czy zwróciłeś kiedyś uwagę na katalog meblowy? Jeśli nie, koniecznie nadrób zaległości. Prawdopodobnie zwrócisz wtedy uwagę na fakt, iż ludzie coraz częściej rezygnują z tradycyjnych źródeł światła – w wielu mieszkaniach nie ma już popularnych niegdyś żyrandoli. Na znaczeniu zyskują z kolei lampy stojące, kinkiety i taśmy ledowe mocowane, na przykład, przy podwieszanych sufitach. Ogromną popularnością cieszą się oczka, które kiedyż był rozwiązaniem mało estetycznym, dziś są nie tylko eleganckie i designerskie, ale także bardzo funkcjonalne.

Żywotność żarówki LED
Spokojnie – nikt nie ma zamiaru namawiać Cię na zmianę oświetlenia. Jeśli wciąż jesteś posiadaczem lampy sufitowej, to w porządku! Na świecie istnieją bowiem entuzjaści różnych opraw oświetleniowych. Pamiętaj jednak, że niezależnie od tego jaką lampę masz w domu na pewno istnieje do niej LEDowe żarówka z odpowiednim trzonkiem. Przeciętna żywotność klasycznej żarówki to około 1000 godzin, więc być może Twoja klasyczna żarówka właśnie przeszła na emeryturę i rozglądasz się za sprawdzonym dystrybutorem. Żywotność diody LED wynosi około 20.000 godzin pracy, więc przyznasz, że różnica jest duża. A może jeszcze nie miałeś możliwości zapoznania się z technologią LED? W takim razie to zdecydowanie najwyższa pora!

Grunt to mieć wybór!
W tym miejscu warto wspomnieć, że szeroką gamę produktów LEDowych znajdziesz na stronie polskiej marki Kanlux: https://www.kanlux.com/pl/produkty/16227/led. To jedne z liderów w sektorze oświetleniowym, funkcjonujący czynnie od ponad trzydziestu lat. Jeśli zatem chcesz mieć pewność, że kupujesz najlepszy towar na rynku i wspierasz firmę mogącą pochwalić się specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem, koniecznie sprawdź powyższą ofertę. Znajdziesz tam żarówki w różnych kształtach zarówno o barwie ciepłej i zimnej, jak i neutralnej, a także szereg opraw oświetleniowych wewnętrznych i zewnętrznych. Wybór zależy wyłącznie od Twojego gustu!

Napisz komentarz...