5 oryginalnych prezentów na nowe mieszkanie

5 oryginalnych prezentów na nowe mieszkanie

Okazja do parapetówki zdarza się rzadko, kiedy więc ktoś ze znajomych czy rodziny zaprasza na pierwsze spotkanie w swoim nowym mieszkaniu, ekscytacja pojawia się zarówno u zapraszających, jak i u zaproszonego. Choć gość nie ma na głowie przygotowania imprezy, to czeka go wybranie prezentu, a to bywa kłopotliwe. Co kupić na nowe mieszkanie, by podarunek nie tylko był piękny, ale także funkcjonalny i oryginalny? Sprawdź 5 naszych propozycji!

1. Zero waste box
Prezent dla eko-mieszkańców; albo osób, które w każdej chwili mogą zacząć żyć eko właśnie za sprawą tego podarunku. Zero waste box to pudełko pełne ekologicznych zamienników dla przedmiotów, które w tradycyjnej wersji generują całe mnóstwo niszczących planetę śmieci. W boksie można znaleźć na przykład:

Wielorazowe woreczki na zakupy – zamiast foliówek, które szybko trafiają do kosza;
bambusowe szczoteczki do zębów – są pod względem użytkowania równie dobre jak plastikowe, lecz trzonki wykonane są z drewna, dzięki czemu można je kompostować, tym samym zmniejszając nasz negatywny wpływ na środowisko!
metalowe rurki do napojów – między fanami tego gadżetu trwa odwieczny spór o nazwę: słomka czy rurka? Bez względu na to, czy w nowym mieszkaniu pije się przez słomkę, czy rurkę, to jego mieszkańcy z pewnością pokochają ich wersję wielorazowego użytku! Wówczas jeden przedmiot może wystarczać nawet na kilka lat użytkowania. Rurki są bardzo trwałe, dzięki czemu bez obaw o zniszczenie można zawsze mieć je przy sobie (np. w torebce) na wypadek spontanicznego spotkania w barze przy zimnym napoju.
woskowijki – w 100% naturalna wersja woreczków czy folii na żywność. To bawełniane szmatki wielorazowego użytku zabezpieczone woskiem pszczelim lub (w wersji wegańskiej) sojowym. Można owinąć w nie kanapki; szczelnie się „zakleją” pod wpływem ciepła rąk (rozgrzania wosku).

2. Ramka na zdjęcia z klamerkami

Ramka na zdjęcia z klamerkami
Foto: materiały Partnera

Podarunek, który z pewnością zapadnie w pamięć – do tego w końcu służy: zatrzymywania wspomnień! Ramka na zdjęcia z klamerkami zamiast szybki to świetny pomysł na prezent na nowe mieszkanie zarówno dla singla, jak i pary czy rodziny z dziećmi. Będzie idealnym miejscem do przechowywania zdjęć zrobionych w okresie mieszkania w nowym domu. Klamerki umożliwiają ich łatwe zawieszenie i zdjęcie czy zamianę na aktualniejszą fotografię, a przy tym pełnią dodatkową funkcję ozdobną. To jeden z najmodniejszych gadżetów mieszkaniowych!

3. Mapa świata zdrapka

Mapa świata zdrapka
Foto: materiały Partnera

Połączenie oryginalnego elementu dekoracyjnego, planera podróży i ekspozytora dotychczas odwiedzonych krajów: mapa świata w formie zdrapki to doskonały prezent dla miłośników podróżowania. Może zawisnąć na ścianie, w widocznym miejscu. Jeśli zastanawiasz się, co kupić znajomym do nowego domu to taka zdrapka będzie naprawdę ciekawym rozwiązaniem! Mieszkańcy będą mieli możliwość zaznaczania z dumą tych miejsc, w których już byli i tych, które odwiedzą w najbliższym czasie.

4. Kwietnik makrama

Kwietnik makrama
Foto: materiały Partnera

Kolejny z wyjątkowo modnych ostatnimi czasy artykułów dekoracyjnych wnętrz. Nazwa
„makrama” (arab. macrame) oznacza „ozdobę wiązaną” i dokładnie do tego się odnosi. W formie makramy sprawdzi się wiele przedmiotów o zbliżonym kształcie – grunt, by były wykonane z trwale związanych nici, sznurków, czy muliny. Kwietnik makrama jest wiszącą ozdobą umożliwiającą umieszczenie w niej donicy. Często bywa sprzedawany w zestawie z pasującym naczyniem. To prezent do nowego domu, który można umieścić zarówno w ogródku, jak i na balkonie czy wewnątrz budynku, na przykład w salonie.

5. Zestaw łyżeczek do herbaty

Zestaw łyżeczek do herbaty
Foto: materiały Partnera

Łyżeczka to wyjątkowy sztuciec – jeśli któregoś brakuje, to właśnie jej. Ktoś mógł zabrać jedną do biura, ktoś mógł nieświadomie wyrzucić ją do śmietnika wraz z opakowaniem po jogurcie; być może ktoś trzyma kilka w swoim pokoju już od paru dni… z całą pewnością każdy chętnie przyjmie zestaw łyżeczek w formie prezentu na pierwszą wizytę w nowym domu. To elegancki podarunek, który doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku pierwszego wspólnego mieszkania młodej pary, jak i większej rodziny z nowym domem.

Doskonałym źródłem inspiracji może być oferta sekcji Design by Empik. Wyróżnia się bogactwem oryginalnych designów, dzięki czemu z pewnością znajdziesz coś zarówno do nowoczesnego, jak i tradycyjnego wnętrza. Koniecznie wejdź na stronę po więcej pomysłów na nietypowe prezenty do nowego mieszkania!

Napisz komentarz...