Ekostrada - szlachetna kostka brukowa przepuszczająca wodę

Ekostrada – szlachetna kostka brukowa przepuszczająca wodę

Powierzchnia biologicznie czynna jest od pewnego czasu zwrotem odmienianym przez wszystkie przypadki. Wszystko przez możliwość ponoszenia opłat za brak retencji wody w miejscu występowania opadów. Odpowiedzią na problem są kostki i płyty ażurowe.

Wyjątkowa w swojej formie Ekostrada firmy Buszrem łączy w sobie cechy jakie ma szlachetna kostka brukowa i powierzchnia biologicznie czynna. Boczne zakończenia Ekostrady tworzą w nawierzchni obszary, przez które woda swobodnie przenika do gruntu – tak jak dzieje się to w przypadku nawierzchni z płyt ażurowych. Jednocześnie możemy się po niej poruszać równie komfortowo jak po tradycyjnej nawierzchni. To idealna kostka ażurowa na podjazd i wyjątek w krajowej ofercie.

Ekostrada - szlachetna kostka brukowa przepuszczająca wodę

Ale to nie wszystko. Powierzchnia Ekostrady w wersji płukanej wykończona jest warstwą naturalnego kruszywa o strukturze drobnych ziarenek. Nadaje to nawierzchni szlachetny, estetyczny wygląd, który można wzmocnić wypełniając wolne przestrzenie dopasowanym kolorystycznie grysem. Zarówno w wersji gładkiej jak i płukanej – dobierając gatunki traw – pozwala tworzyć na terenie posesji „zielone” nawierzchnie płynnie przechodzące w ogród.

***

Nawierzchnie ekologiczne wykorzystujące płyty i kostki ażurowe sprzyjają ogrodowym roślinom, a przy tym spełniają wymogi prawne dotyczące „nawierzchni biologicznie czynnych”. Ich użycie oddala „podatek od deszczu”, czyli opłaty za odprowadzanie wody deszczowej do kanalizacji. Nie ma problemu z odwodnieniem dużych płaszczyzn, a deszczówka swobodnie wsiąka w podłoże. Odwodnienie terenu odbywa się naturalnie, a woda filtrowana jest do gruntu.

Ekostrada - szlachetna kostka brukowa przepuszczająca wodę

Napisz komentarz...