Czym kierować się przy wyborze grzejnika łazienkowego?

Czym kierować się przy wyborze grzejnika łazienkowego?

Mimo że coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie ogrzewania podłogowego w łazience, to grzejniki łazienkowe nadal zaliczają się do jej niezbędnego wyposażania. Ogrzewanie podłogowe zwykle nie pozwala na zapewnienie komfortowej temperatury w całej łazience. Co więcej, grzejnik łazienkowy spełnia również drugą funkcję – możemy na nim powiesić i wysuszyć mokre ręczniki czy pranie. W poniższym materiale doradzimy czym warto się kierować przy jego wyborze.

#1 Moc
Grzejnik łazienkowy odpowiada przede wszystkim za ogrzanie łazienki, dlatego moc jest kluczowym parametrem, jaki warto wziąć pod uwagę przy jego zakupie. Należy się tutaj kierować obliczeniami strat ciepła. Jeżeli urządzamy nowy dom można je znaleźć w projekcie. Natomiast gdy decydujemy się na remont i wymianę starych kaloryferów trzeba skorzystać z przybliżeń. Przelicznik wynosi 100-130 W/m2 powierzchni pomieszczenia. Wynik warto powiększyć o 20-25 % żeby moc grzejnika okazała się wystarczająca.

#2 Rodzaj
Na rynku są dostępne trzy rodzaje grzejników: wodne, elektryczno-wodne oraz elektryczne. Grzejniki wodne bez problemu mogą zastępować kaloryfery, są jednak podłączane do instalacji centralnego ogrzewania i nie działają poza sezonem grzewczym. Grzejniki wodno-elektryczne podobnie, ale mają dodatkową grzałkę dzięki czemu działają przez cały rok. Z kolei grzejniki elektryczne nadają się do dogrzewania łazienki i suszenia prania, gdyż mają niewielką moc.

#3 Materiał
Do wyboru mamy grzejniki stalowe lub miedziane, jednak te drugie są spotykane rzadziej. Jeżeli mamy w łazience miedzianą instalację, najlepiej wybrać grzejnik, który również jest wykonany z miedzi. Z kolei w przypadku instalacji z tworzywa sztucznego można wybierać grzejniki z różnych materiałów.

#4 Estetyka
Grzejniki łazienkowe spełniają nie tylko funkcję grzewczą, ale są również elementem wystroju łazienki. Warto zatem wybrać model, który go dopełni i będzie się dobrze prezentował. Przede wszystkim należy się kierować stylem, w jakim urządziliśmy łazienkę. Obecnie na rynku są dostępne w grzejniki w wielu nietypowych kształtach np. takie, które można schować w lustrze!

#5 Cena
Ceny grzejników łazienkowych są zróżnicowane. Najtańsze z nich można kupić nawet za 200 zł. Z kolei ceny nowoczesnych grzejników w nietypowych kształtach mogą oscylować koło 2-3 tys. zł. Przy zakupie grzejnika ważnym aspektem jest także to, czy w cenę produktu jest wliczona gwarancja.

Warto zastanowić się nad wyborem grzejnika łazienkowego, ponieważ dobrze dobrany posłuży nam wiele lat i poprawi komfort korzystania z łazienki. W https://luxrad.com/ oferujemy szeroką gamę nowoczesnych i ozdobnych grzejników do każdej łazienki!

Napisz komentarz...