Gdzie w domu umieścić sejf

Gdzie w domu umieścić sejf, aby jego zawartość była bezpieczna?

Sejf w domu jest coraz częstszym niezbędnikiem. Mamy przekonanie, że większość wartościowych rzeczy będzie bezpiecznych wyłącznie w domu. W sejfie przechowuje się gotówkę, biżuterię, papiery wartościowe i wszystko to, co jest dla nas bardzo cenne i nie chcielibyśmy, aby dostały się w niepowołane ręce.

Sejf ma również chronić jego zawartość przed ewentualną kradzieżą. W związku z tym jego umiejscowienie nie może być dziełem przypadku. Musi to być miejsce nieoczywiste, które będzie trudne do zlokalizowania przez złodzieja, więc gdzie umieścić sejf, aby jego zawartość była bezpieczna?

W ścianie za obrazem? Zbyt oczywiste!
Każdy film kryminalny z kradzieżą w tle ukazuje typowe i bardzo oczywiste miejsce dla sejfu – w ścianie za obrazem. Jeżeli zależy nam na ochronie naszych wartości, to raczej zrezygnujmy z tego pomysłu. Każdy złodziej od razu wpadnie na pomył, aby sprawdzić, czy sejf przypadkiem nie jest w tak przewidywalnym miejscu. Oczywiście sam pomysł umiejscowienia sejfu w ścianie jest dobrym pomysłem, lecz trzeba go odpowiednio zamaskować. Jedną z propozycji jest osłonięcie tego miejsca dużym meblem, z którego można wykonać dyskretne przejście, aby mieć swobodny dostęp do sejfu. Niekoniecznie musi to być salon czy sypialnia. Może to być ściana w kuchni, łazience, spiżarni. Można również umieścić sejf w łazience za lustrem – mniej oczywiste niż obraz w salonie. Należy jednak pamiętać, że musi być to ściana nośna, aby umieszczenie sejfu było solidne i bezpieczne.

Pod wanną lub prysznicem
Zabudowa wanny lub prysznica jest bardzo dobrym pomysłem na umieszczenie sejfu. Złodziej raczej nie wpadnie na pomysł, że akurat tam znajdują się wartościowe przedmioty. Okazuje się, że dojście do hydrauliki, może być również swobodnym dojściem do sejfu. Dla zwiększenia bezpieczeństwa można dodatkowo przytwierdzić go do podłogi, co utrudni jego wyciągnięcie.

A może w kuchennej szafce?
Sejf w szafie jest bardzo częstym zjawiskiem, a kuchenna szafka wydaje się być trafnym pomysłem. Wśród przypraw, mąki i makaronu ukryty sejf. Na pewno nie będzie to pierwsza myśl złodzieja. Oczywiście można go umieścić w wielu innych szafkach, które są rzadko otwierane np. szafka z zapasami jedzenia w spiżarni. W takim wypadku warto również przymocować sejf do tylnej ściany mebla.

Sejf w pokoju dziecka? Dlaczego nie!
Pokój dziecięcy to również ciekawy pomysł na miejsce dla sejfu. Ponownie mało oczywisty. Okazuje się, że tuż za bajkami lub maskotkami znajduję się zamaskowane wejście do sejfu. Kolejnym bezpiecznym miejscem może być podłoga pod łóżeczkiem. Do tego celu warto wybrać łóżeczko z szufladą, aby utrudnić dostęp do owego skrawka podłogi. Po wysunięciu szuflady można łatwo dostać się do sejfu znajdującego się w podłodze. Podobnie sprawa ma się z łóżkiem w sypialni rodziców, również jest to dyskretne i mało widoczne miejsce na sejf. Komora na pościel także jest ciekawą propozycją na umiejscowienie sejfu. W ciągu dnia raczej nikt tam nie zagląda i służy tylko do schowania lub wyjęcia pościeli, więc tylna część komory, mniej rzucająca się w oczy, również może właściwie spełnić swoje zadanie względem bezpieczeństwa zawartości sejfu.

Strych lub piwnica
Są to dwa miejsca w domu, do których nie zaprasza się gości i nikt zapewne nie dowie się, że akurat w takim miejscu przechowujemy swoje kosztowności. Złodziej również nie wpadnie na pomysł, że sejf mamy w ścianie za starą szafą na strychu lub w podłodze w piwnicy, gdzie prawie nikt nie zagląda.

Umiejscowienie sejfu zależy również od jego gabarytów. Bardzo duży sejf można zainstalować w szafie pancernej w garażu, co da podwójną ochronę. Sejfy o niewielkich rozmiarach łatwiej umieścić w mało widocznych miejscach.

Autor
Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z sejfami www.sejfexpert.pl oferującym szeroki wybór sejfów, kas oraz szaf pancernych.

Napisz komentarz...