Bostik EASY FILLER PRO A930

Bostik EASY FILLER PRO A930

EASY FILLER PRO A930 to jednoskładnikowy, ultra lekki uszczelniacz, stanowiący połączenie tradycyjnego akrylu z gotową do użycia masą szpachlową. Oparty o unikalną technologię UCA, zapewnia maksymalną kompatybilność akrylu z farbą, umożliwiając malowanie bez rys i odbarwień za pomocą farb wodnych, w tym nowoczesnych farb lateksowych, jednopowłokowych, już po 20 minutach od aplikacji akrylu. Lekki akryl szpachlowy EASY FILLER PRO A930 zapewnia dużą wygodę i efektywność przy pracach malarskich, gładziach, tynkach, zarówno wykonawcom działającym w pojedynkę, jak i wieloosobowym ekipom montażowym. Idealnie nadaje się do szybkich napraw i wypełnień wewnątrz pomieszczeń.

Bostik EASY FILLER PRO A930 to wysokiej jakości rozwiązanie, dedykowane do systemów suchej zabudowy wnętrz, wypełniania ubytków, rys, pęknięć, szczelin i uszczelniania połączeń o niewielkiej ruchomości w tynkach, płytach gipsowo-kartonowych, bloczkach, betonie, drewnie.

Bostik EASY FILLER PRO A930 Malowanie bez rys i odbarwień farby
Bostik EASY FILLER PRO A930 jest szczególnie rekomendowany do prac malarskich. Tworzy równą i gładką spoinę, praktycznie bez skurczu (znikomy ubytek masy). Jest gotowy do użycia. Nie wymaga mieszania z wodą. Idealnie biały i bezwonny. Prosty w czyszczeniu. Stworzony na bazie wodnej dyspersji żywic z dodatkami. Dzięki technologii UCA, opracowanej z największymi producentami farb, zapewnia maksymalną kompatybilność akrylu z farbą oraz minimalizuje ryzyko powstawania rys i odbarwień na powłoce farby, co ma szczególne znaczenie w wypadku nowoczesnych farb lateksowych do wnętrz, matowych, jednopowłokowych, o wysokiej lepkości i gęstości.

O połowę lżejszy od wody, trzykrotnie lżejszy od tradycyjnego akrylu, Bostik EASY FILLER PRO A930 jest wyjątkowo łatwy w nakładaniu, profilowaniu i czyszczeniu – zwłaszcza przy szpachlowaniu sufitu. W przeciwieństwie do tradycyjnych szpachli, akryl A930 ma konsystencję delikatnej pasty, może być aplikowany jednorazowo za pomocą warstwy o dowolnej grubości. Po całkowitym związaniu jest szlifowany. Zapewnia wyjątkowo gładką, estetyczną oraz wolną od spękań i rys fugę – bez gruntowania, także przy lekko wilgotnych powierzchniach.

Bostik EASY FILLER PRO A930 to produkt niskoemisyjny (EMICODE klasa EC1 Plus) i neutralny chemicznie. Nie powoduje korozji metali. Spełnia specyfikacje BREEAM w zakresie jakości powietrza w pomieszczeniach, w odniesieniu do dopuszczalnych poziomów emisji lotnych związków organicznych. Produkt jest także zgodny z normą PN-EN 13963 (1A).

Łatwo wypełni wewnętrzne ubytki
Bostik EASY FILLER PRO A930 polecany jest do zastosowań wewnętrznych, z wyłączeniem miejsc narażonych na ciągłe oddziaływanie wody lub wilgoci oraz bez możliwości skutecznej wentylacji i wysychania. Stosuje się go do wykończeń naroży i połączeń ścian oraz sufitów betonowych, murowanych i tynkowanych. Produkt przeznaczany jest do wypełniania spoin, szczelin, ubytków, pęknięć, rys, niewielkich uszkodzeń i otworów po wkrętach, w ścianach oraz sufitach – zwłaszcza przy malowaniu, gipsowaniu, szpachlowaniu lub gładziach. Bostik EASY FILLER PRO A930 doskonale sprawdzi się przy uszczelnianiu połączeń listew wykończeniowych, gzymsów, sztukaterii gipsowej czy styropianowej, kasetonów i rozet, maskowaniu łbów wkrętów przy montażu płyt gipsowo-kartonowych, boazerii i paneli ściennych, a także przy spoinowaniu połączeń w zabudowie oraz montażu szaf i stolarki meblowej.

Akryl A930 wykazuje bardzo dobrą przyczepność do większości materiałów budowlanych, bez gruntowania, w tym betonu, gazobetonu, silikatów, tynków, gładzi, szpachli, gipsów, płyt gipsowo-kartonowych oraz włókno-cementowych, jak również bloczków gipsowych, stiuków, ceramiki budowlanej, kamienia, drewna, MDF, HDF, korka i innych materiałów drewnopochodnych.

Proste użycie
Przed aplikacją Bostik EASY FILLER PRO A930 wskazane jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Podłoże musi być suche, czyste i odtłuszczone – z wyjątkiem powierzchni porowatych i chłonnych, które nie muszą być idealnie suche. Bardzo porowate materiały, takie jak np. gips, beton komórkowy, piaskowiec należy zagruntować. W tym celu należy rozcieńczyć akryl z wodą w proporcji 1:2 i zagruntować. W razie wątpliwości przeprowadzić test przyczepności. Krawędzie szczeliny można zabezpieczyć taśmą maskującą, by uniknąć zabrudzeń. Taśmę należy zerwać zaraz po nałożeniu masy i wyprofilowaniu jej powierzchni. Do wygładzenia powierzchni fugi warto zastosować środek Bostik Finishing Soap T500 lub wodę.

Masę nakładamy za pomocą pistoletu ręcznego lub pneumatycznego. Należy pamiętać, by masy nie wciskać, nie upychać w szczelinę czy w otwór, gdyż może to prowadzić do zapadnięcia się fugi i spękań. Dokładnie wypełniamy cały przekrój szczeliny, tak by nie zamknąć w niej powietrza. W przypadku użycia produktu do uszczelniania połączeń elementów wykończeniowych, należy zapewnić właściwy przekrój spoiny. Głębokość spoiny powinna być zawsze w odpowiedniej proporcji do jej szerokości – na przykład przy spoinie o szerokości do 10 mm, ten stosunek powinien wynosić 1:1, gdzie minimalna szerokość i głębokość szczeliny to 5 mm. Dla szczelin szerszych niż 10 mm, głębokość spoiny należy obliczyć za pomocą wzoru: głębokość [mm] = (szer. [mm] / 3) + 6 mm. Maksymalna szerokość takiej szczeliny może osiągnąć 16 mm.

Po wypełnieniu powierzchnię masy profilujemy szpachelką i wygładzamy w czasie 5 minut od aplikacji. Tempo wiązania produktu jest uzależnione od temperatury otoczenia, wilgotności powietrza i przekroju złącza. Zapewnić skuteczną wentylację do czasu pełnego związania masy. Przy szpachlowaniu rozprowadzić szpachelką i wykończyć na mokro. W razie potrzeby przeszlifować po całkowitym związaniu.

Napisz komentarz...