Pompy ciepła z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i z powodzeniem zastępują mniej efektywne i przyjazne środowisku naturalnemu urządzenia grzewcze. I chociaż zainteresowanie tego typu źródłami ciepła wynika przede wszystkim z ich wysokiej sprawności i funkcjonalności, to podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie często ułatwia możliwość otrzymania dofinansowania do pompy ciepła z programu „Czyste Powietrze”. Jak uzyskać taką dotację i jakie urządzenie wybrać, by spełniło wszystkie pokładane w nim nadzieje?
Jak dostać dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”?
„Czyste Powietrze 2021” to system dotacji dla osób, które planują wymianę starego pieca w swoim domu na nowe, bardziej ekologiczne źródło ciepła, a ich dochód roczny nie przekracza progu 100 000 złotych. W ramach programu właściciele domów jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych, wydzielonych w tego typu budynkach i posiadających własną księgę wieczystą, mogą się ubiegać o zwrot części środków, poniesionych na zakup nowoczesnego urządzenia grzewczego. W przypadku powietrznej pompy ciepła dofinansowanie może wynieść od 30 do 60% całej inwestycji, co przekłada się na dotację do wysokości nawet 18 000 złotych. Wnioski do programu „Czyste Powietrze” przyjmuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, a składać je można w formie papierowej lub elektronicznej do końca grudnia 2027 roku.
Ekologiczne powietrzne pompy ciepła do programu „Czyste Powietrze”
Możliwość zakupu pompy ciepła z dofinansowaniem „Czyste Powietrze” to nie tylko szansa na nabycie urządzenia o podwyższonej klasie efektywności energetycznej i lepszym współczynniku COP, ale także wybór modelu bardziej przyjaznego użytkownikom. Pompy ciepła Nimbus są tego doskonałym przykładem, ponieważ są bardzo efektywne, stabilne i oszczędne, a jednocześnie proste w obsłudze, między innymi z uwagi na możliwość sterowania poprzez aplikację mobilną. Dużym plusem wybranych modeli powietrznych pomp ciepła marki Ariston jest także przyłącze instalacji fotowoltaicznej, pozwalające na optymalne wykorzystanie energii, wytwarzanej przez systemy solarne i tym samym uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców prądu.
Wymiana starego urządzenia grzewczego na nowoczesną, wydajną i prostą w obsłudze powietrzną pompę ciepła, taką jak modele Nimbus marki Ariston, to dobry sposób na zapewnienie domownikom optymalnego komfortu cieplnego. To także ukłon w stronę ekologii i wkład w poprawę jakości powietrza, którym oddychamy na co dzień. Warto więc zdecydować się na taką inwestycję, szczególnie przy wsparciu finansowym z programu „Czyste Powietrze”.
Więcej informacji na temat pomp ciepła Nimbus można znaleźć na stronie https://www.ariston.com/pl-pl/
