Program „Czyste Powietrze” - wybierz pompę ciepła najwyższej jakości

Program „Czyste Powietrze” – wybierz pompę ciepła najwyższej jakości

Pompy ciepła z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i z powodzeniem zastępują mniej efektywne i przyjazne środowisku naturalnemu urządzenia grzewcze. I chociaż zainteresowanie tego typu źródłami ciepła wynika przede wszystkim z ich wysokiej sprawności i funkcjonalności, to podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie często ułatwia możliwość otrzymania dofinansowania do pompy ciepła z programu „Czyste Powietrze”. Jak uzyskać taką dotację i jakie urządzenie wybrać, by spełniło wszystkie pokładane w nim nadzieje?

Jak dostać dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”?
„Czyste Powietrze 2021” to system dotacji dla osób, które planują wymianę starego pieca w swoim domu na nowe, bardziej ekologiczne źródło ciepła, a ich dochód roczny nie przekracza progu 100 000 złotych. W ramach programu właściciele domów jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych, wydzielonych w tego typu budynkach i posiadających własną księgę wieczystą, mogą się ubiegać o zwrot części środków, poniesionych na zakup nowoczesnego urządzenia grzewczego. W przypadku powietrznej pompy ciepła dofinansowanie może wynieść od 30 do 60% całej inwestycji, co przekłada się na dotację do wysokości nawet 18 000 złotych. Wnioski do programu „Czyste Powietrze” przyjmuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, a składać je można w formie papierowej lub elektronicznej do końca grudnia 2027 roku.

Ekologiczne powietrzne pompy ciepła do programu „Czyste Powietrze”

Ariston spełnia wymagania programu Czyste Powietrze
Ariston spełnia wymagania programu Czyste Powietrze
Pompa ciepła c.o. to niezwykle wydajne urządzenie, które działa na zasadzie odwróconego klimatyzatora, odzyskując energię z powietrza i wykorzystując ją później do ogrzania całego domu. Ponieważ do efektywnej pracy potrzebuje ona tylko prądu, powietrza i wody to nie generuje do atmosfery żadnych zanieczyszczeń i uznawana jest za jedno z najbardziej przyjaznych środowisku źródeł ciepła. W naturalny sposób spełnia więc najważniejsze założenie programu „Czyste Powietrze”, czyli zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Warto jednak wiedzieć, że chociaż każda powietrzna pompa ciepła upoważnia do skorzystania z dofinansowania, to zakup warto poprzedzić gruntowną analizą parametrów i możliwości konkretnych modeli. Jedną z najważniejszych kwestii jest współczynnik COP mówiący o tym, ile razy więcej energii cieplnej pompa wyprodukuje w stosunku do pobranej energii elektrycznej. W przypadku nowoczesnych pomp ciepła Nimbus marki Ariston współczynnik ten wynosi 5, co oznacza, że każda zużyta kWh pozwala na uzyskanie aż 5 kWh. Inaczej mówiąc: urządzenia te są bardzo wydajne, a jednocześnie energooszczędne i tanie w eksploatacji.

Możliwość zakupu pompy ciepła z dofinansowaniem „Czyste Powietrze” to nie tylko szansa na nabycie urządzenia o podwyższonej klasie efektywności energetycznej i lepszym współczynniku COP, ale także wybór modelu bardziej przyjaznego użytkownikom. Pompy ciepła Nimbus są tego doskonałym przykładem, ponieważ są bardzo efektywne, stabilne i oszczędne, a jednocześnie proste w obsłudze, między innymi z uwagi na możliwość sterowania poprzez aplikację mobilną. Dużym plusem wybranych modeli powietrznych pomp ciepła marki Ariston jest także przyłącze instalacji fotowoltaicznej, pozwalające na optymalne wykorzystanie energii, wytwarzanej przez systemy solarne i tym samym uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców prądu.

Wymiana starego urządzenia grzewczego na nowoczesną, wydajną i prostą w obsłudze powietrzną pompę ciepła, taką jak modele Nimbus marki Ariston, to dobry sposób na zapewnienie domownikom optymalnego komfortu cieplnego. To także ukłon w stronę ekologii i wkład w poprawę jakości powietrza, którym oddychamy na co dzień. Warto więc zdecydować się na taką inwestycję, szczególnie przy wsparciu finansowym z programu „Czyste Powietrze”.

Więcej informacji na temat pomp ciepła Nimbus można znaleźć na stronie https://www.ariston.com/pl-pl/

Program „Czyste Powietrze” - wybierz pompę ciepła najwyższej jakości
Urządzenia do programu Czyste Powietrze

Napisz komentarz...