Trzy wskazówki, jak wybrać grill węglowy

Trzy wskazówki, jak wybrać grill węglowy

Grille węglowe cieszą się ogromną popularnością wśród wielbicieli uczt na świeżym powietrzu. Czym kierować się podczas zakupu? Warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę – chociaż kwestie finansowe są oczywiście bardzo istotne.

Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wybierania grilla węglowego. Oto trzy przydatne wskazówki, które ułatwią ci dokonanie trafnego zakupu.

Grill węglowy – odpowiednia konstrukcja
Jedną z ważniejszych cech grilla jest jego stabilność. Dlatego warto wybrać model, który posiada grubsze i dobrze przymocowane nóżki. Co prawda takie urządzenie może być cięższe, ale dzięki temu nawet silny podmuch wiatru go nie przewróci. W ten sposób uchronisz się przed niechcianymi niespodziankami, takimi jak wypalenie trawy w ogrodzie. Jeżeli zależy ci na mobilności grilla, wybierz model, który ma zamontowane kółeczka. Dzięki temu bez problemu przestawisz grill w inne miejsce.

Pokrywa grilla – przydatny dodatek
Warto zwrócić uwagę na to, by do urządzenia dołączona była pokrywa z regulacją dopływu powietrza. Dzięki pokrywie zapobiegniesz również powstawaniu otwartych płomieni i przygotowywane potrawy nie będą się przypalać. Regulację temperatury wewnątrz urządzenia zapewniają otwory wentylacyjne.

Jednym z najpopularniejszych kształtów grilla jest ten kulisty. Grill tego typu składa się z dwóch półkul – jedna z nich to misa, w której układa się węgiel, natomiast druga służy jako pokrywa. Ruszty w takich modelach są zwykle spore, więc zmieści się tam odpowiednio dużo jedzenia. Warto zwrócić uwagę na to, czy uchwyty zamontowane na pokrywie i na kotle grilla zostały wykonane z nienagrzewających się materiałów.

Materiały mają znaczenie
Zastanawiając się, jaki grill węglowy wybrać, musisz wziąć pod uwagę także to, z jakich materiałów został zrobiony dany model. Jedną z najważniejszych części tego urządzenia jest ruszt. Powinien on być chromowany. Dzięki temu czyszczenie stanie się łatwiejsze i utrzymasz ruszt w dobrym stanie przez długi czas. Mniej popularne, ale równie trwałe, są ruszty żeliwne. Z kolei w droższych modelach możesz spotkać takie, które są wykonane ze stali nierdzewnej, a przy tym pokryte porcelaną. To rozwiązanie dla najbardziej wymagających użytkowników. Grill powinien być również w całości zabezpieczony przed korozją. Dlatego należy zwrócić uwagę na to, czy został wyprodukowany ze stali nierdzewnej czy też z żeliwa.

Wybierając grill węglowy, pierwszą rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę, jest stabilność urządzenia. Gdy zależy ci łatwości w przenoszeniu go, dobrze jest wybrać model, który posiada kółeczka. Poza tym do grillowania przydaje się pokrywa, zwłaszcza jeśli zamierzasz grillować niezależnie od pogody. Zwróć też uwagę na materiały, z jakich zostało wykonane urządzenie. Korzystając z tych wskazówek, z pewnością wybierzesz grill, który będzie ci służył przez długi czas.

Powodzenia!

Napisz komentarz...