LG Therma V

Rewolucyjny model pompy ciepła LG Therma V zapewnia energooszczędną i cichą pracę

Firma LG Electronics (LG) wprowadziła na rynek europejski nową pompę ciepła typu powietrze-woda (AWHP) o nazwie Therma V R32 Monobloc S. To najnowsze rozwiązanie typu all in one, czyli „wszystko w jednym” oferuje wydajność, niezawodność i efektywność, z których słyną produkty LG z segmentu HVAC, a także najcichszą pracę spośród wszystkich produktów serii Therma V. Litera „S” oznacza tu „silence” (ciszę) i „supreme” (doskonałość), ponieważ Therma V R32 Monobloc S wyróżnia się w linii pomp ciepła obniżonym poziomem głośności i zwiększoną wydajnością. Urządzenie to, tak jak cała seria pomp ciepła Therma V, objęte jest na polskim rynku 5-letnią gwarancją LG.

Systemy pomp ciepła typu powietrze-woda są bardziej ekologiczne niż tradycyjne rozwiązania grzewcze. Jako główne źródło ciepła, pompy wykorzystują energię z powietrza zewnętrznego pobieranego przez agregat, a dzięki temu obniżają zużycie energii elektrycznej i zwiększają efektywność energetyczną. Rozwiązanie LG Therma V R32 Monobloc S to kompletny pakiet składający się z jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej zintegrowanych w jednym urządzeniu, które do podłączenia nie wymaga instalacji orurowania czynnika chłodniczego. Dzięki tej przemyślanej konstrukcji wszystkie komponenty hydrauliczne, w tym czujniki, zawory i wymiennik ciepła, są zintegrowane w jednostce zewnętrznej, co zapewnia większą elastyczność instalacji, oszczędność miejsca i bezpieczeństwo (poprzez zmniejszenie ryzyka wycieku czynnika chłodniczego w pomieszczeniach).

Najnowsze urządzenie LG z gamy pomp ciepła, Therma V Monobloc S, oferuje zwiększoną wydajność i cichszą pracę. W trybie Low Noise urządzenie generuje dźwięk na poziomie zaledwie 35 dB(A), czyli na niższym niż panuje w przeciętnej bibliotece. Dzięki temu Therma V Monobloc S z łatwością spełnia surowe europejskie przepisy dotyczące hałasu, nawet gdy jest zainstalowana w odległości zaledwie czterech metrów od sąsiedniego domu.

Podobnie jak inne urządzenia z serii Therma V, nowe rozwiązanie łączy w sobie wysoką wydajność z wysoką efektywnością energetyczną, czego dowodem jest klasa nawet do A+++ na etykiecie energetycznej. Energooszczędność to zasługa rewolucyjnej sprężarki LG R1 Compressor™, która zapewnia niezawodne ogrzewanie i grzanie wody w temperaturach nawet do –25 stopni Celsjusza (przy czym 100% swojej nominalnej wydajności osiąga w temperaturach do –15 stopni Celsjusza i wyższych).

Therma V R32 Monobloc S

Ponadto nowa Therma V R32 Monobloc S oferuje wygodną, inteligentną obsługę za pomocą intuicyjnego sterownika dotykowego. Prosty w nawigacji interfejs pozwala użytkownikom planować czas pracy i zmieniać ustawienia trybów, dzięki czemu mogą oni szybko dostosować wydajność do pory roku lub własnych preferencji. Co więcej, kompatybilność z aplikacją LG ThinQ na urządzenia mobilne pozwala obsługiwać urządzenie z dowolnego miejsca w domu lub poza nim.

LG Therma V R32 Monobloc S to prawdziwe rozwiązanie typu „wszystko w jednym”, które zapewnia komfortową atmosferę w domu oraz niezawodne zaopatrzenie w ciepłą wodę przez cały rok. Będziemy nadal poszerzać nasz asortyment innowacyjnych produktów HVAC, aby zaspokajać zróżnicowane potrzeby naszych partnerów biznesowych i użytkowników końcowych na całym świecie

— powiedział James Lee, dyrektor jednostki biznesowej Air Solution w firmie LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

Napisz komentarz...