Ciepły montaż okien w sezonie zimowym

Ciepły montaż okien w sezonie zimowym

Nie trzeba czekać do wiosny, by poprawnie wykonać instalację okien. Soudal Window System umożliwia skuteczne i trwałe uszczelnienie złącza okiennego również przy ujemnych temperaturach.

Chociaż prace związane z montażem stolarki okiennej zazwyczaj przeprowadza się w sezonie letnim, to jednak nastanie mrozów wcale nie stanowi przeszkody w ich realizacji. Profesjonalny system ciepłego montażu okien Soudal Window System (SWS) obejmuje rozwiązania, która gwarantują prawidłowe uszczelnienie styku ramy okiennej z murem o każdej porze roku. W rezultacie straty ciepła w budynku zostają diametralnie ograniczone, co przekłada się na wyższy komfort jego użytkowania i odczuwalnie mniejsze rachunki za ogrzewanie w sezonie zimowym.

W systemie SWS funkcję izolatora termicznego pełni pianka poliuretanowa, która dokładnie wypełnia szczelinę między oknem i murem, przeciwdziałając ucieczce ciepła tą drogą. Pianka stanowi warstwę środkową uszczelnienia – aby nie uległa degradacji na skutek działania wilgoci z otoczenia, zabezpiecza się ją zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz specjalnymi materiałami paroizolacyjnymi w postaci taśm okiennych lub płynnych membran. Soudal oferuje pianki, które z powodzeniem mogą być aplikowane również w przypadku ujemnych temperatur. Należą do nich m.in.: Flexifoam i Soudafoam Classic Gun -10° (obie pianki umożliwiają pracę w temperaturach do -10°C), a także Soudafoam Maxi Express -25°C. Pianki z systemu SWS z formułą zimową mają perfekcyjną przyczepność do typowych materiałów budowlanych, charakteryzują się niską rozprężalnością, stabilnością wymiarów i szybkim czasem utwardzania.

Podczas instalacji okien przy ujemnych temperaturach pianki zimowe powinny być stosowane łącznie z odpowiednimi taśmami paroizolacyjnymi. Doskonale sprawdzą się tutaj taśmy: SWS BASIC PLUS 90 Inside (taśma wewnętrza, która przeciwdziała wnikaniu wilgoci z wnętrza pomieszczeń do pianki) oraz SWS BASIC PLUS 90 Outside (taśma zewnętrzna, która chroni piankę przed wodą opadową i umożliwia odprowadzenie pary wodnej z wnętrza budynku na zewnątrz). Taśmy te mogą być układane w temperaturze do -12°C, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, znakomicie przyczepne do większości materiałów budowlanych oraz bardzo wygodne w montażu dzięki dodatkowemu paskowi klejącemu na ich zewnętrznej stronie. Przed nałożeniem taśm należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu ościeża, które powinno być dokładnie wyrównane i ustabilizowane podkładem gruntującym.

Soudal Window System (SWS)

www.soudal.pl

Napisz komentarz...