Foksal 13/15

Foksal 13/15. Penthousy z rodowodem

Robią wrażenie rozmachem, przemyślanym układem, doskonałym doświetleniem. Uwodzą minimalistyczną elegancją i jakością wykończenia. Unikatowości dodaje im oprawa zabytkowej architektury, prestiżowa lokalizacja i panoramiczny widok z prywatnych tarasów urządzonych na dachu.

Foksal, położony w sercu stolicy, zaledwie krok od malowniczego Nowego Światu, był zawsze, w swojej ponad 200-letniej historii, ulicą elit. Arystokraci budowali tutaj pałace, a najzamożniejsi mieszczanie – okazałe rezydencje. Były nimi także kamienice oznaczone numerami 13 i 15 – perły architektury końca XIX w. – najbardziej pożądany adres na warszawskiej mapie nieruchomości.

Nowa odsłona
Uwieńczeniem przeprowadzonej po mistrzowsku rewitalizacji zabytkowych budynków było dodanie piątej, nowoczesnej kondygnacji. Zaaranżowano tam komfortowe, wysokie na prawie 3 m, klimatyzowane apartamenty z prywatnymi tarasami. Luksusowe penthousy o powierzchniach od 79 do 227 m zostały wyposażone w udogodnienia takie jak przesuwne, panoramiczne okna czy niemal niewidoczne grzejniki podłogowe. Każde wnętrze podzielono na otwartą część dzienną o charakterze reprezentacyjnym i część prywatną. Do apartamentów można dotrzeć zarówno korzystając ze schodów jak i z windy. W oficynie kamienicy numer 13, w zrekonstruowanym szybie pierwszej w Warszawie panoramicznej „windy Wedla”, działa ultranowoczesny dźwig, zaś w sąsiedniej dobudowano nowy szyb dla wygody mieszkańców.

Prywatna enklawa
Do wyłącznej dyspozycji właścicieli apartamentów oddano ekskluzywne SPA ze strefą fitness, strefę spotkań w obrębie zadaszonego patio oraz pokoje gościnne. Każdemu z apartamentów towarzyszy miejsce postojowe wraz z komórką lokatorską zlokalizowane w podziemnych kondygnacjach. Lokatorzy będą mogą korzystać bez ograniczeń z usług profesjonalnego concierge’a.

Ze sztuką w tle
Przestrzenie wspólne obu kamienic takie jak patio, korytarze czy klatki schodowe nie ustępują wnętrzom pałacowym za sprawą znakomitego rzemiosła (m.in. sztukaterie i ręcznie kute balustrady schodów), a także wartościowej sztuki (polichromie) w postaci pieczołowicie odrestaurowanych oryginałów obok niewiarygodnie wiernych rekonstrukcji.

Spojrzenie z góry
Najwyżej położone apartamenty rezydencji Foksal 13/15 są odpowiedzią na potrzeby koneserów, którzy nadal poszukują swojego idealnego miejsca. Na piątej kondygnacji kamienic od razu poczują się jak w domu wymagający esteci, których zachwyca w równym stopniu czystość współczesnej architektury, co zapierający dech w piersiach detal historycznych rezydencji. Na Foksal bowiem obie stylistyki współistnieją w doskonałej harmonii tworząc wyrafinowaną estetycznie przestrzeń miejskiego życia w otoczeniu luksusu najwyższej próby.

Luksus i finezja
Wizualizacje wnętrz apartamentów penthouse stworzyła Anna Koszela – autorka wielu prestiżowych realizacji prezentowanych na łamach najlepszych pism kobiecych i wnętrzarskich. Architektka należy do najbardziej rozpoznawalnych twórców luksusowych przestrzeni prywatnych i publicznych. Projektuje wnętrza, które korespondują z kontekstem architektonicznym i równocześnie w sposób niezrównany odzwierciedlają osobowość właściciela.

www.foksal1315.com
Sprzedaż Apartamentów: Tel. +48 600 113 113

Napisz komentarz...