Przygotowanie gruntu przez sezonem

Przygotowanie gruntu przez sezonem z glebogryzarką – bez wysiłku!

Początek wiosny to idealny moment na przygotowanie gruntu w ogrodzie. Dzięki niemu ogrodnicy nie tylko mogą oczekiwać lepszych zbiorów warzyw i owoców, ale także przygotować podstawę pod piękny i zdrowy trawnik, który cieszy oko przez cały sezon. O tym jak zadbać o grunt przed wiosną radzą specjaliści firmy AL-KO Garden.

Spulchnienie gleby bez wysiłku
Rozluźnienie struktury gleby pozwala na utworzenie przestrzeni na wodę i powietrze, które jest niezbędne do prawidłowego rozwoju roślin. Zabieg ten można wykonać szpadlem, ale jest to zadanie wyczerpujące.

Dużo lepiej i efektywniej jest wykorzystać do tego zadania glebogryzarkę, której efekty pracy będą lepsze, przy minimalnym wysiłku operatora. Do przydomowych ogrodów idealnie sprawdzi się glebogryzarka AL-KO MH 350-4. Ten model dobrze przygotowuje glebę przed wysiewem. Glebogryzarka nie tylko spulchni glebę, ale także ją nawiezie świeżą warstwą wierzchniej ziemi. Dzięki szerokości roboczej 35 cm dotrze do każdego zakątka ogrodu. To lekka i zwrotna glebogryzarka, idealna dla ogrodników hobbystów

– mówi Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy AL-KO Kober Sp. z o.o..

AL-KO MH 300 LM
AL-KO MH 300 LM

Glebogryzarka to maszyna, która ułatwia także zakładanie trawnika. Ponadto do niektórych modeli glebogryzarek AL-KO dostępne są dodatkowe akcesoria jak pług lub obsypnik, dzięki którym mogą one służyć również do innych prac, poza spulchnianiem gleby.

Glebogryzarka do ciężkich prac
Wybierając glebogryzarkę należy zwrócić uwagę do jakiego typu pracy będzie ona wykorzystywana. Do dużych i otwartych przestrzeni najlepiej wybrać model z tylnym lub przednim urządzeniem roboczym, nożami przeciwbieżnymi i przede wszystkim mocnym silnikiem i dużą szerokością roboczą pracy. Do ciężkich zadań idealnie sprawdzi się glebogryzarka AL-KO MH 1150 PREMIUM o szerokości roboczej 115 cm. Maszyna ta została wyposażona w silnik o mocy 3,6 kW i idealnie sprawdzi się nawet w trudnym terenie. Ponadto jest ergonomiczna i łatwa w obsłudze, a ostrze prowadzące utrzymuje maszynę na torze.

Wszechstronna maszyna do każdego ogrodu
Jeśli zależy nam na uniwersalnej maszynie, którą można wykorzystać również do innych prac, warto zaopatrzyć się w glebogryzarkę z przednim urządzeniem roboczym, do której można dołączyć akcesoria jak pług lub obsypnik. Jeżeli Twój ogród posiada dużo małych rabat i grządek upewnij się, że wybrana przez Ciebie maszyna posiada uchwyty lub koła transportowe.

Wszechstronna glebogryzarka musi posiadać mocny silnik, możliwość podłączenia akcesoriów oraz najlepiej bieg wsteczny, pozwalający na większą zwrotność maszyny. Tylne urządzenie robocze służy do rozbijania ubitej warstwy ziemi i idealnie sprawdza się przy rekultywacji trawnika. Maszyny z przednim urządzeniem roboczym sprawdzą się przy prostszych zadaniach, jak przygotowanie rabat i grządek pod nasadzenia.

AL-KO MH 1150 PREMIUM
AL-KO MH 1150 PREMIUM
fot. AL-KO

Napisz komentarz...