Na co zwrócić uwagę wybierając żyrandol kryształowy do kuchni?

Na co zwrócić uwagę wybierając żyrandol kryształowy do kuchni?

Wybór oświetlenia kuchennego wymaga często głębszej analizy, gdyż powinno ono spełniać kilka funkcji jednocześnie. Inny rodzaj przyda się, chociażby do krojenia i przygotowywania potraw, a jeszcze inny, podczas rozmów z przyjaciółmi w jadalni.

W pierwszym wypadku potrzebne będzie o wiele jaśniejsze i raczej zimne światło, a w drugim zdecydowanie ciepła barwa. Ważne zatem, by skrupulatnie rozplanować docelowe rozmieszczenie lamp, kierując się przede wszystkim rolą, jakie pełnią. Jeżeli zaś chodzi o formę i walory estetyczne, w sklepach dostaniemy aktualnie całe mnóstwo interesujących modeli w każdym stylu. Decydując się natomiast na żyrandol kryształowy, jako oświetlenie główne, musimy wziąć pod uwagę szereg czynników.

Pożądane cechy żyrandoli kryształowych do kuchni
Wiemy już, iż odpowiednie oświetlenie kuchni ma niebagatelne znaczenie. Aby jednak komfortowo korzystać z pełni kuchennych udogodnień, bezsprzecznie przydadzą się tu zarówno drobne lampki podsufitowe, które doświetlą półki, jak i większa lampa wisząca nad blatem, bądź wyspą. Ostatnimi czasy, popularnością cieszą się na przykład lampy halogenowe- często wbudowane w wiszące szafki, a także bogato zdobione, kryształowe żyrandole. Te ostatnie z kolei, są fundamentalnym elementem dekoracyjny owego pomieszczenia, stąd resztę dodatków dobieramy właśnie pod ich kątem. Tak więc, żyrandole do kuchni z kryształami same w sobie stanowią niezwykle wyrazisty akcent wnętrza.

Żeby zaś ukazać pełnię jego piękna, żyrandol winien dawać optymalną ilość światła, jako że, dopiero wówczas wygląda zachwycająco. W nowoczesnej, minimalistycznej aranżacji, kryształy skutecznie rozświetlą przestrzeń i dodają nuty nonszalancji. Poza tym podobnie rzecz ma się ze stylistyką glamour. Z drugiej strony, w wiejskiej albo klasycznej, drewnianej kuchni kryształowy żyrandol może nazbyt zdominować całość i wywołać efekt przesytu, tudzież kiczu.

Optyczne wrażenie lekkości uzyskamy zaś, kiedy wybierzemy model z regulacją zawieszenia. Mamy wtedy pewność, że odległość od blatu będzie ustawiona według naszej potrzeby. Obecnie spotyka się również żyrandole mocowane nad barem, na wieszakach, co oznacza, że obok siebie stoi kilka lamp. Taki zabieg wprowadza do kuchni odrobinę luksusu i urozmaica kompozycję, równocześnie prezentując się bardzo stylowo.

Dodatkowo należy zachować proporcje, pilnując, aby wielkość żyrandola była adekwatna do metrażu pomieszczenia. Tak samo, materiał musi być odporny na tłuste zabrudzenia i wodę, ale też stosunkowo łatwy w utrzymaniu. Cena kryształowego żyrandola do kuchni nie może natomiast odbiegać od jakości oraz stopnia skomplikowania projektu. Dlatego oryginalne czeskie żyrandole kryształowe firmy ArtCrystal Tomeš s.r.o. są doskonałą opcją dla każdego miłośnika gustownych wyrobów oświetleniowych w dobrej cenie.

Podsumowanie
Kryształowy żyrandol do kuchni z pewnością nie jest dla wszystkich. Elementy szklane i kryształowe wymagają bowiem regularnego mycia, ponieważ nie dość, że są podatne na matowienie, to jeszcze widać na nich kurz i zacieki. Jeśli odpuścimy, szybko zauważymy, że lampa straciła na urodzie. Oprócz tego nie każdemu podobają się kryształy, wciąż kojarzone z przepychem. Śmiała bryła zobowiązuje i nie jest równie neutralna co np. powszechnie spotykana szklana kula. Jeżeli mimo wszystko powiesimy podobne cudo u siebie w kuchni, nie będziemy mogli oderwać od niego wzroku i ciężko będzie nam wyobrazić sobie w tym miejscu standardowy żyrandol.

Napisz komentarz...