Kabiny prysznicowe Mexen

Kabiny prysznicowe Mexen – jakość na miarę twoich potrzeb

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, na których wykończenie wydajemy najwięcej pieniędzy. I nie ma tutaj zasady, że im większa łazienka to, tym większy koszt. W wielu przypadkach się to potwierdza, ale i małe łazienki mogą nas kosztować fortunę. Jednym ze znaczniejszych wydatków może okazać się kupno kabiny prysznicowej. Możliwości mamy wiele. Można ją wykonać na zamówienie lub zdecydować się na gotowe kabiny prysznicowe przyścienne.

To drugie rozwiązanie ma wiele zalet, a jedną z nich są przystępne ceny, bardzo duży wybór produktów w różnych rozmiarach, a w końcu i dostępność od ręki. Jeśli zatem na pierwszej pozycji twojej listy zakupowej jest kabina prysznicowa (sprawdź na https://mexen.pl/kabiny-prysznicowe), przekonaj się co ma do zaoferowania firma Mexen w tym temacie.

Jaką kabinę prysznicową wybrać do swojej łazienki?

Większość pytanych przez nas osób opowiada się za tym, że mając do wyboru prysznic lub wannę, wybrałoby właśnie kabinę prysznicową. Przemawia za nią komfort korzystania, duży wybór atrakcyjnych wzorów, niskie ceny i komfort korzystania. Kiedy i ty stawiasz na prysznice, musisz wybrać, jaka kabina najlepiej zda u ciebie egzamin. Oto nasze propozycje.

 • Kabina prysznicowa wolnostojąca — polecana do dużych łazienek, w których prysznic został zaprojektowany na środku pomieszczenia lub w większej odległości od ścian. Kabiny takie posiadają 4 ściany, co korzystnie wpływa na ich wygląd zewnętrzny, jak również ułatwia korzystanie. Kabiny tego typu mogą być wyposażone w drzwi rozsuwane, ułatwiając osobom starszym wygodne i bezpieczne wchodzenie i wychodzenie.
 • Kabina prysznicowa przyścienna — w większości łazienek można jednak spotkać kabiny instalowane przy jednej lub dwóch ścianach. Mówimy wówczas, że jest to kabina narożnikowa. One także mogą się dzielić na kabiny prostokątne lub półokrągłe. Tak naprawdę wybór kabiny prysznicowej w większości przypadków zdeterminowany jest kształtem i wielkością łazienki oraz tym, jak poprowadzone zostały w niej instalacje. Jedynie projektując dom od podstaw, można dążyć do takiego układu łazienki, w której kabiny wolnostojące będą najlepszym wyborem.

Jakość i bezpieczeństwo kabiny prysznicowej

Z natury kabiny prysznicowe wykonane są z dużych ilości szkła. W praktyce oznacza to, że osoba korzystająca z kabiny może być narażona na pewnego typu urazy, w razie uszkodzenia przeszklenia. Na szczęście producenci dbają o bezpieczeństwo użytkowników, stosując specjalne gatunki szkła hartowanego o zwiększonej wytrzymałości, a także odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Z tego samego materiału produkuje się drzwi prysznicowe, czyli jedyny ich element, który pozostaje w ruchu. Jeśli nie wiesz, na jakie drzwi w kabinie się zdecydować, czy mają to być kabiny z drzwiami przesuwnymi lub otwieranymi, również należy kierować się ilością miejsca w łazience. Drzwi rozsuwane nie wymagają dużej przestrzeni, jednak zwykle oferują mniejsze światło przejścia niż drzwi uchylne. Ma to jednak swoją cenę — te drugie potrzebują większej ilości miejsca przed kabiną.

Kabina prysznicowa i brodzik — z czego jest wykonany?

Zakup kabiny to nie wszystko, kiedy chodzi o urządzanie łazienki. Nie mniej ważny od niej jest brodzik prysznicowy, czyli element będący najniżej położną częścią kabiny. Jest to profilowana niecka, w której gromadzi się woda, a następnie stopniowo jest odprowadzana do kanalizacji za pomocą odpływu z syfonem. Wyróżnić można kilka rodzajów brodzików, z czego najchętniej kupowanymi są:

 • Akrylowe brodziki półokrągłe — bardzo lekkie i wytrzymałe, dostępne w różnych rozmiarach. Półokrągły kształt pozwala optymalnie wykorzystać dostępne miejsce i dopasować kabinę do wielkości łazienki. Decydując się na samodzielne wykonanie montażu brodzika akrylowego, także nie będziemy mieć z tym problemu. Nieocenioną pomocą mogą być specjalne wkłady ze styroduru, które usztywniają dno brodzika i nie dopuszczają do jego zapadania się pod wpływem obciążenia.
 • Brodziki wbudowane w podłogę — coraz częściej stosowane są brodziki na poziomie podłogi, ze wbudowanym w nią odpływem liniowym. Tak wykonane kabiny prysznicowe pozwalają na swobodne korzystanie z nich osobom niepełnosprawnym i poruszającym się na wózkach inwalidzkich, którymi mogą wjechać do środka kabiny dzięki brakowi progów.
 • Szkło kabiny – przeszklenia widoczne w kabinach prysznicowych produkuje się z bezpiecznego szkła. Grubość szkła to zwykle od 3 do 5 mm i jest to najczęściej szkło przezroczyste. Dostępne są również kabiny ze szkłem mlecznym lub przyciemnianym, jednak to właśnie kabiny transparentne cieszą się największym zainteresowaniem w przypadku małej łazienki, zapewniając jej optyczne powiększenie.
  Co oprócz kabin prysznicowych mamy do zaoferowania?
  Kabiny prysznicowe Mexen
  Mexen Rio – kabina prysznicowa kwadratowa 90×90 cm transparent czarna

  Co oprócz kabin prysznicowych mamy do zaoferowania?
  Mexen to firma, która oferuje kompleksowe wyposażenie każdej łazienki, dostarczając do niej nie tylko brodziki i prysznice, ale również wanny w najróżniejszych modelach i kształtach, umywalki, stelaże podtynkowe oraz wszelkiego rodzaju inną armaturę łazienkową, osprzęt prysznicowy oraz pozostałe akcesoria.


  Materiał zewnętrzny

Napisz komentarz...