Fotel gamingowy

Fotele gamingowe – na jaki postawić?

Wygodny fotel to akcesorium szczególnie ważne w dzisiejszym świecie, w którym dużą ilość czasu spędzamy, siedząc. Odpowiednio dobrany fotel gamingowy nie tylko pozwoli uniknąć bólu kręgosłupa, ale też, dzięki lepszej, wygodniejszej i bardziej stabilnej pozycji może wpłynąć na nasze wyniki w grach. Jak wybrać odpowiedni fotel?

Fotele gamingowe — cechy

Najprostszym rodzajem sprzętu do siedzenia podczas grania jest podstawowe krzesło gamingowe. Nie jest ono jednak szczególnie wygodne i nie posiada większości cech charakterystycznych dla urządzenia przeznaczonego dla graczy, co może się w dość negatywnym stopniu odbić na naszym zdrowiu. Jego największą zaletą jest za to cena, często niższa od nawet najprostszych foteli.
Wśród cech, na które należy zwrócić uwagę, gdy wybieramy odpowiedni fotel gamingowy, należy wymienić szerokość siedziska, jego wysokość i głębokość, a także wysokość i szerokość podparcia. Dzięki temu, że fotele występują w przeróżnych konfiguracjach wymienionych wcześniej cech, można dobrać je dokładnie do swojego wzrostu i wagi, co skutkuje tym, że dobrze dopasowany fotel gamingowy może nam służyć przez naprawdę długi czas.

Regulowane podłokietniki i inne dodatki

Szczególnie rzucającą się w oczy kwestią odróżniającą fotel gamingowy od zwykłego biurowego modelu (pomijając design fotela) są dodatki w nim zastosowane. Fotele dla graczy posiadają sporo opcji poprawiających komfort siedzenia, takich jak regulowana wysokość siedziska, regulowana poduszka lędźwiowa, umożliwiająca przyjęcie ergonomicznej pozycji przed ekranem komputera, czy regulowane podłokietniki. Fotele gamingowe oferują często także nieco rzadziej spotykane w innych meblach tego typu dodatki jak funkcja bujania, czy zintegrowane podnóżki.

Na jaki materiał obicia foteli dla graczy postawić?

Kiedy zastanawiamy się jaki fotel gamingowy wybrać, wygląd mebla ma niebagatelne znaczenie. Materiałowe fotele gamingowe mogą świetnie wpisać się w aranżację wnętrza, natomiast dobrze dobrane do nich biurka gamingowe sprawią, że cały zestaw będzie po prostu dobrze do siebie pasował.

Nowy fotel gamingowy może posiadać obicie z naprawdę różnych materiałów. Częstą opinią jest, że wygodny fotel gamingowy musi mieć obicie ze skóry naturalnej, lub przynajmniej skóry ekologicznej. Nie brakuje jednak także zwolenników rozwiązań z włóknami karbonowymi, czy siatką nylonową. Co ciekawe, tanie fotele gamingowe występują zarówno w opcjach zbudowanych przy użyciu siatki, jak i ekoskóry.

Fotele gamingowe - na jaki postawić?

Czy do grania nadają się krzesła biurowe?

Fotele biurowe to urządzenia o nieco innym przeznaczeniu niż ich odpowiedniki skierowane do graczy. Oczywiście, da się grać, siedząc na krześle biurowym (tak jak na każdym innym rodzaju przyrządu służącego do siedzenia). Fotele przeznaczone do pracy w biurach nie posiadają jednak cech charakterystycznych dla rozwiązań gamingowych, przez co nie da się ich dopasować do naszych preferencji i potrzeb w takim stopniu, jak specjalnych produktów dla graczy. Często jedynym regulowanym elementem w tego typu fotelach jest wysokość siedziska. Zmiana nachylenia, czy dopasowanie punktów, w których opiera się nasz kręgosłup, jest bardzo trudne, bądź w ogóle niemożliwe. W rozwiązaniach tego typu najczęściej nie występuje także specjalny element umożliwiający oparcie głowy. Podsumowując więc, krzesła biurowe w pewnym stopniu nadają się do grania, jednak nie będzie to tak komfortowe, jak podczas wyboru dedykowanych rozwiązań.

Napisz komentarz...