biokominek wolnostojący Incoza

Jak wybrać dobry biokominek do swojego domu?

Z niepokojem patrzysz na zbliżającą się zimę i coraz niższe temperatury na zewnątrz? Martwisz się zapowiadanymi podwyżkami cen gazu i problemami z kupnem węgla, który także jest coraz to droższy? Jeżeli chcesz znaleźć jakąkolwiek alternatywę dla tradycyjnych źródeł ogrzewania domów i mieszkań, to jedną z nich może być biokominek. Ten coraz chętniej wybierany element dekoracji mieszkań, nabiera nowego znaczenia w kontekście zabezpieczenia się przed chłodami. Zasilane specjalnymi paliwami ekologicznymi biokominki, generują czysty płomień, który z powodzeniem może ogrzać pomieszczenie. Oczywiście nie można porównywać jednego biokominka z klasycznym piecem c.o., ale w sytuacjach awaryjnych na pewno docenimy jego obecność i miłe, rozgrzewające ciepło, unoszące się znad niego.

Dla kogo biokominki wolnostojące?

biokominek wolnostojący Incoza
Biokominek wolnostojący Incoza

Jeżeli posiadasz duże mieszkanie lub dom, w którym znajduje się przestronny salon, warto pomyśleć o wolnostojącym biokominku, który można ustawić w dowolnym miejscu na podłodze, także tam, gdzie nie znajduje się komin spalinowy. Wiele osób, które nie mają możliwości montażu tradycyjnego kominka lub kozy, stawia na kominki ekologiczne, jako przyjazną zdrowiu i łatwą w montażu alternatywę. Modele wolnostojące są bardzo reprezentacyjne i przyciągają uwagę wszystkich, którzy je zauważą. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli o różnych wielkościach i kształtach, które łatwo można dopasować do wystroju każdego pomieszczenia.

A może luksusowo wyglądające biokominki wiszące?

W mniejszych pomieszczeniach świetnie sprawdzają się wiszące biokominki. Można je w prosty sposób przymocować do ściany, wykorzystując odpowiednio mocne kołki i śruby. Dzięki temu, że są zawieszone na pewnej wysokości, promieniujące od nich ciepło znacznie lepiej ogrzewa pomieszczenie. Jest to optymalny sposób wykorzystania nowoczesnych biokominków. W tym miejscu warto rozwiać wątpliwości wielu osób, dotyczące brudzenia się ścian. Podczas spalania eko paliwa, dwutlenek węgla generowany jest w minimalnych ilościach, a dym w ogóle nie powstaje. Jest to zasadnicza różnica pomiędzy tym, jak działa tradycyjny kominek i eko kominek.

Jak dbać o eko kominki?

Decydując się na bio kominek, nie będziesz musiał męczyć się z myciem uporczywego, tłustego nalotu na szybkie. Paliwo podczas spalania zamienia się w parę wodną, która jest obojętna dla otoczenia i nie zawiera substancji smolistych. Czyszczenie zimnego biokominka może odbywać się tradycyjnymi metodami, czyli miękką szmatką oraz płynem do mycia okien.

Napisz komentarz...