Sprzęty przydatne w każdym ogrodzie – czy ich posiadanie jest konieczne?

Sprzęty przydatne w każdym ogrodzie – czy ich posiadanie jest konieczne?

Ogród to miejsce relaksu, spokoju, ale i nieustannej pracy. Ilość obowiązków do wykonania w tym miejscu jest niemalże nieskończona, a nieubłaganie biegnący czas nakazuje regularne powtarzanie danych czynności. Do każdej pracy ogrodowej potrzebny jest oczywiście odpowiedni sprzęt. Choć w teorii wiele rzeczy da się zrobić ręcznie, to w praktyce jest to bardzo uciążliwe i pochłaniające spore ilości czasu. Najlepiej więc wybrać narzędzia, bez których nikt nie wyobraża sobie pracy wokół domu.

Koszenie trawy – niezbędny sprzęt dla każdego ogrodu

Choć podcinanie trawy jest możliwe nawet przy użyciu nożyc, to chyba nikt w tych czasach nie porywa się do takiej pracy. Oczywiście, w każdym garażu podstawowym urządzeniem jest zawsze kosiarka. Może być ona spalinowa, elektryczna bądź akumulatorowa. Każda z nich posiada swoje indywidualne cechy i sprawdza się do poszczególnych ogrodów.
Przykładowo, kosiarka spalinowa jest doskonałą opcją dla dużych i często nierównych przestrzeni. Nie ogranicza nas tutaj żaden kabel zasilający, a silnik napędzany jest mieszanką oleju i benzyny.
Technologia nie stoi jednak w miejscu i już teraz wymyślane są rzeczy, które wiele prac wykonają za nas. Mowa oczywiście o robotach koszących. Póki co jednak zasięg takich urządzeń nie jest ogromny i najlepiej używać ich kontekście mniejszych i nieporośniętych krzewami ogrodów. Dla gęstych powierzchni, dobrym rozwiązaniem będzie natomiast kosa spalinowa. Pozwoli ona podciąć trawnik nawet w najtrudniej dostępnych miejscach, jak chociażby pod ogrodzeniem czy między krzewami.

Sprzęty przydatne w każdym ogrodzie – czy ich posiadanie jest konieczne?

Pielęgnacja przed zimą – co potrzeba?
Istnieją pewne maszyny ogrodnicze, których obecność przed zimą jest niemal niezbędna. Mowa oczywiście o odkurzaczu bądź dmuchawie do liści. Często jeden sprzęt może pełnić obie te funkcje, co jest niezwykle praktyczne. Dmuchawa przez większość jest uznawana za niezbyt konieczny asortyment, ponieważ zaległych liści można wyzbyć się na inny sposób. Mianowicie, poprzez grabienie. Proces ten jest jednak czasochłonny i bardzo męczący. Jeszcze inni w ogóle nie przejmują się zalegającymi na murawie liśćmi, co jest złym podejściem, mogącym wpłynąć na pogorszenie się kondycji trawnika.
Należy pamiętać, że ogród to nie tylko trawa. Ważne jest jeszcze dbanie o wszystkie krzewy i drzewa rosnące na naszej przestrzeni. Odpowiednimi sprzętami są tutaj rzecz jasna pilarka łańcuchowa czy elektryczne nożyce.

Ciężki sprzęt na zimę – co to może być?

W południowych regionach Polski, sprzęt ten pojawia się coraz częściej. Mowa mianowicie o odśnieżarkach. Doskonały sposób na ułatwienie procesu odgarniania śniegu z wjazdów bądź z ogrodu. Wiele osób decyduje się na zakup takiego sprzętu po to, by w obawie o kondycję trawnika, nie pozwolić powłoce śniegu w pełni go przykryć.
Przeważnie odśnieżarki występują w wersji spalinowej. Maszyny te są z reguły większe, głośniejsze i zdolne odgarnąć znacznie większą ilość białego puchu. Nie oznacza to, że nie warto kupować wersji elektrycznych. Te z kolei okażą się dobrym rozwiązaniem dla mniejszych i niewymagających zbyt ciężkiego odśnieżania przypadków.

Pielęgnacja przed zimą – co potrzeba?

Napisz komentarz...