Kwitnące krzewy łatwe w uprawie

Kwitnące krzewy łatwe w uprawie

Wielu miłośnikom ogrodnictwa marzy się piękny ogródek. Często jednak kojarzy się on z trudną i żmudną pielęgnacją. Istnieją jednak sposoby na to, aby mieć piękny ogród, przy zdecydowanie mniejszym wysiłku. Przeczytaj ten tekst i poznaj łatwe w uprawie kwitnące krzewy.

Kalina koralowa — łatwa w uprawie

Jednym z pięknie kwitnących i łatwych w uprawie krzewów jest kalina koralowa. Można określić ją mianem bardzo wdzięcznego krzewu. Wynika to z jej kilku cech, a mianowicie posiada:
– ładne kwiaty,
– ozdobne owoce,
– minimalne wymagania.

Ponadto warto w tym miejscu nadmienić, że rośnie dziko w Polsce, a zatem jest bardzo dobrze przystosowana do naszego klimatu. Szczególnie ciekawą odmianą tego krzewu jest Roseum oraz buldeneż. Nazwa tej ostatniej została wzięta od kul śniegu, ze względu na to, że kwiatostany tej rośliny przypominają swoim wyglądem właśnie kule śnieżne.

Kalina koralowa wymaga bardzo mało pielęgnacji. Wystarczy posadzić ją w nasłonecznionym miejscu, a w przypadku suszy — podlać. Warto także pamiętać o przycinaniu Kalin. Robi się to po ich przekwitnięciu. Dzięki temu mają później dużo kwiatów oraz ładniejszy pokrój. Ponadto Kalina jest odporna na mróz i nie przeszkadzają jej zanieczyszczenia.

Pięciorniki krzewiaste

Pięciornik to stosunkowo nieduży, ale zarazem jakże wdzięczny i ozdobny krzew. Kwitnie on od wiosny do jesieni na kolor żółty, biały, różowy lub pomarańczowy. Radzi sobie bardzo dobrze z zanieczyszczeniem, suszą, zimnem, oraz zasoleniem gleby. Podobnie jak w przypadku wyżej wspomnianej Kalii koralowej należy im zapewnić dobrze nasłonecznione miejsce oraz pamiętać o przycinaniu. W przypadku pięciornika krzewiastego przycinanie wykonujemy wczesną wiosną.

Tawuła szara

Tawuła szara zwana także tawułą norweską, podobnie jak rośliny opisane wyżej w tym tekście, nie ma prawie żadnych wymagań odnośnie do jej pielęgnacji. Posiada jednak tę cechę, że na przestrzeni miesięcy od kwietnia do maja zamienia się piękną burzę białych kwiatów. Faktem jest, że te kwiaty nie są duże, jednakże za to pojawiają się na niej w ogromnej ilości.

Rzeczą wartą podkreślenia jest fakt, że ten krzew radzi sobie w niemalże każdych warunkach. Urośnie zarówno w cieniu, jak i słońcu, chociaż zdecydowanie lepiej jej w słońcu. Nie ma także wymagań co do stanu i rodzaju gleby, nie boi się mrozów, suszy, czy zanieczyszczenia w powietrzu. Rewelacyjnie nadaje się do robienia z niej żywopłotów. Między innymi wynika to z faktu, że świetnie znosi przycinanie. Niemniej w jej przypadku nie jest to zabieg konieczny. Jeżeli już jednak się na to zdecydujemy, to należy to zrobić zaraz po jej kwitnieniu.

Magnolia Susan

Magnolie uznawane są przez ogrodników za roślinną arystokrację i mogące sprawiać wiele problemów. Trochę inaczej jednak ma się sytuacja w przypadku Magnolii z odmiany Susan. Jest ona bowiem nie tylko pięknym, ale także mało kłopotliwym krzewem, który pięknie może udekorować i ozdobić nasz ogród.

Warto w tym miejscu podkreślić, że ta odmiana magnolii jest nieduża. Charakteryzuje się za to okazałymi, ciemnoróżowymi kwiatami, o znacznie wydłużonych płatkach. Kolejną ciekawostką w jej przypadku jest to, że bardzo często kwitnie nie raz, a dwa razy w roku! Za pierwszym razem jest to na przestrzeni maja i czerwca, natomiast drugi raz pod koniec lata. Co prawda drugie kwitnienie ma mało kwiatów, ale pierwsze jest bardzo obfite.

W przeciwieństwie do pozostały odmian, magnolia Susan nie będzie sprawiała problemów. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby posadzić ją w odpowiednim miejscu, to znaczy nasłonecznionym, a zarazem osłoniętym od wiatru.

 

Autor
Publikacja powstała we współpracy z portalem poradnikogrodniczy.pl – największym portalem ogrodniczym w Polsce.

Napisz komentarz...