Najpopularniejsze motywy fototapet do sypialni

Najpopularniejsze motywy fototapet do sypialni

Fototapety to obecnie jedne z najchętniej wybieranych dekoracji ścian zarówno do salonów, jak i pokojów dziecięcych czy sypialni. To właśnie w tych ostatnich pomieszczeniach robią największe wrażenie i sprawiają, że nabierają one wyjątkowego charakteru. Jakie fototapety będą najlepsze do sypialni?

Romantyczne fototapety do sypialni

Nie ma drugiego tak wyjątkowego pomieszczenia w domu jak sypialnia. To właśnie tu najważniejsza jest po prostu wygoda i przyjemność. Nie trzeba myśleć o gościach, którzy przychodzą, ani o miejscu na tysiące rzeczy, tak jak to bywa w kuchni. Liczy się klimat sprzyjający wypoczynkowi i pięknym snom. Fototapeta idealnie sprawdzi się jako dekoracja dużej ściany, zastępując wszelkie inne, niepotrzebnie zbierające kurz ozdoby. A jaką wybrać, kiedy chce się stworzyć romantyczny nastrój?

Piękne i nastrojowe fototapety do sypialni można znaleźć wśród tych z motywami roślinnymi. Wspaniałe ujęcia makrokwiatów w pastelowych odcieniach sprawią, że w pomieszczeniu zrobi się słodko i delikatnie, idealnie, by poczuć się jak w swoim własnym raju. Jasne kolory wprowadzą do sypialni delikatność i z pewnością będą sprzyjać marzeniom.

Romantyczne fototapety do sypialni
Fototapeta botaniczna w sypialni

Jeśli jednak poszukuje się czegoś bardziej namiętnego, warto postawić na fototapety w mocnych kolorach, z odrobiną czerwieni, a może nawet czerni? Mile widziane są różnego rodzaju abstrakcje, dynamiczne i sprzyjające wyobraźni. Warto jednak pamiętać, że jednocześnie takie wzory mogą działać pobudzająco, co niekoniecznie sprzyja wyciszaniu się. Jednak delikatny mrok, rozświetlony blaskiem świecy, z pewnością zawojuje zmysły!

Nowoczesne fototapety do sypialni

A jeśli chce się mieć po prostu modną, ciekawą i stylową sypialnię, warto postawić na motywy, które obecnie są najpopularniejsze, a więc lasy i góry – szczególnie te zamglone, owiane tajemnicą, mistyczne, i zwierzęta – wilki, jelenie czy ptaki. Takie fototapety idealnie sprawdzą się w sypialniach zaaranżowanych w styli boho czy też skandynawskim, gdzie króluje naturalność i artyzm.

Stylowe fototapety do sypialni

Ciekawym rozwiązaniem, bardzo dekoracyjnym i wyjątkowo gustownym, są fototapety imitujące inne struktury, np. marmur, deski, cegłę czy beton architektoniczny. Dzięki nim można w szybki, łatwy i przede wszystkim o wiele korzystniejszy finansowo sposób całkowicie zmienić charakter pomieszczenia. Z takimi fototapetami można stworzyć zarówno eleganckie, jak i bardzo przytulne wnętrze.

Wśród ogromu produktów z pewnością każdy znajdzie idealną fototapetę do swojej sypialni.

Napisz komentarz...