Jak pokonać naturalne szkodniki trawnika?

Jak pokonać naturalne szkodniki trawnika?

Pędraki, gąsienice, opuchlaki, czy pchełki ziemne to szkodniki, które mogą zagrozić Twojemu ogrodowi. Te szkodniki glebowe można jednak pokonać wprowadzając do gleby preparat z mikroorganizmami. Poznaj sposób na zwalczanie pędraków oraz innych szkodników dzięki nicieniom.

Szkodniki trawnika zjadające korzenie roślin

Obecność szkodników glebowych w korzeniach roślin jest bardzo niebezpieczne dla flory Twojego ogrodu. Jednym z częściej spotykanych uciążliwych gości ogrodowych jest pędrak. Te nieprzyjemnie wyglądające stworzenia będące larwalnym stadium muszą się bardzo dużo odżywiać przez co atakują kolejno otaczające je rośliny.

Bytując pod powierzchnią gleby mają doskonały dostęp do korzeni traw oraz innych roślin. Jeżeli nie zapanujemy nad ich ilością, skutecznie zniszczą ogród tworząc trwałe szkody. Dlatego warto wiedzieć, że stosując ekologiczny preparat zawierający nicienie na pędraki jesteśmy w stanie je szybko zlikwidować.

Pokonaj larwy chrząszczy oraz pędraki dzięki nicieniom

Nicienie to grupa mikroskopijnych organizmów, które występują naturalnie w ziemi. Chociaż mogą wydawać się niewielkim zagrożeniem, są one jednymi z najskuteczniejszych naturalnych wrogów pędraków. Ich obecność w glebie pomaga kontrolować populację pędraków, ograniczając rozprzestrzenianie się tych szkodników na trawniku.

Nicienie przedostają się do wnętrza szkodnika, po czym będąc w środku uwalniają bakterie, których zadaniem jest przekształcić tkankę pędraka w źródło pożywienia. Bytując w ciele larwy stają się jej pasożytem, który na niej żeruje oraz rozwija się doprowadzając do śmierci w krótkim czasie.

Wprowadzenie nicieni do trawnika może być prostą i efektowną strategią zwalczania pędraków. Nicienie są dostępne w postaci preparatów, które można łatwo rozsypać po trawniku.

Skuteczny i bezpieczny preparat

Istnieje wiele zalet stosowania nicieni jako naturalnego sposobu kontroli pędraków.

Po pierwsze, są one bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska, co oznacza, że można je stosować bez obaw o negatywne skutki dla zdrowia czy ekosystemu. Wyselekcjonowany typ nicieni stosowany w produktach jest pasożytem jedynie owadów, w tym szkodników trawnika. Nie przenosi się on na innych żywicieli.

Po drugie, nicienie działają skutecznie przez dłuższy czas ze względu na ich szybki rozrost, zapewniając trwałą ochronę trawnika przed pędrakami. Należy jednak pamiętać, że zabijają je niskie temperatury co przekłada się na potrzebę ponownego zastosowania preparatu po zimie.

Zastosowanie środku z nicieniami nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani umiejętności, co czyni je dostępnymi dla wszystkich miłośników ogrodnictwa.

Napisz komentarz...