Murowana ściana - zrób to sam

Ściany z surowej cegły to jeden z najmodniejszych trendów w architekturze wnętrz, który przez ostatnie lata podbił serca miłośników designu. Doskonale sprawdza się nie tylko w stylistyce industrialnej, ale będzie także ciekawym przełamaniem klasycznych aranżacji. Wbrew pozorom wzbogacenie wystroju mieszkania o murowaną ścianę nie wymaga dużego nakładu czasu i wynajmowania ekipy remontowej. Dzięki klinkierowi mineralnemu Elastolith w kilku prostych krokach samodzielnie stworzymy niezapomnianą aranżację wnętrza.

Klinkier mineralny Elastolith to jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie pozwalające w łatwy i szybki sposób idealnie odwzorować murowaną ścianę we wnętrzach oraz na elewacji budynku. Produkt powstaje od 1962 roku w holenderskiej miejscowości Haaksbergen. Wytwarzany jest z ponad 300 rodzajów wyselekcjonowanych piasków kwarcowych, które stanowią ponad 93% zawartości każdej płytki. Ręczna produkcja klinkierów Elastolith daje gwarancję unikalności i dbałości o najdrobniejszy szczegół i sprawia, że idealnie odzwierciedlają one oryginalny mur.

To dziecinnie proste!
System zaprojektowany został tak, aby maksymalnie uprościć proces montażu. Po pierwsze, wszystkie materiały jakich potrzebujemy to jedynie mineralne płytki klinkierowe i klej Elastolith. Produkt nie wymaga dodatkowej fugi, ponieważ jej rolę pełni klej montażowy. Dzięki swojej elastyczności płytki klinkierowe wyginają się, możemy je zatem stosować także na narożach. Klinkier mineralny Elastolith posiada nasiąkliwość na poziomie 2% oraz jest całkowicie mrozoodporny, a przez to nie wymaga dodatkowego impregnowania – niezależnie od tego, czy stosujemy go na zewnątrz czy wewnątrz budynku. Stworzenie wspaniałej aranżacji przy użyciu klinkieru mineralnego Elastolith to jedynie pięć prostych kroków, które z powodzeniem wykonamy sami, bez konieczności wynajmowania fachowców i kupowania drogiego sprzętu – wystarczą podstawowe narzędzia, które każdy z nas ma w domu. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań montaż produktu firmy Elastolith odbywa się od góry do dołu. Takie rozwiązanie pozwoli nam uniknąć czasochłonnego czyszczenia zabrudzonych klejem czy fugą powierzchni klinkieru.

Kilka prostych kroków do nowego wnętrza
Montaż mineralnego klinkieru Elastolith jest niezwykle prosty i bez większego wysiłku poradzi sobie z nim każdy – nawet osoby, które nie mają doświadczenia w pracach remontowych i budowlanych. Do stworzenia ściany, która ożywi nasze wnętrze i wprowadzi do niego niepowtarzalny klimat potrzebujemy jedynie trzech podstawowych narzędzi – pacy ząbkowanej, pędzelka oraz nożyczek lub nożyka. Przydatne, ale nie konieczne, będą również sznurek do zaznaczania poziomu, ołówek, metrówka oraz poziomnica.

Pierwszym krokiem jest rozprowadzenie kleju Elastolith pacą na powierzchnię ok. 1m2. Grubość warstwy powinna wynosić 2mm. Klej oferowany przez firmę jest jednocześnie fugą i dostępny jest w pięciu kolorach dopasowanych do klinkierów oferowanych przez Elastolith.

Montaż klinkieru mineralnego Elastolith

Następnie należy przycisnąć płytkę Elastolith do świeżego, wilgotnego kleju – dokładnie na całej jej powierzchni. Odstępy między poszczególnymi płytkami powinny wynosić pomiędzy 12 a 14 mm. Płytki można bez problemu dociąć nożyczkami lub nożykiem do tapet pod potrzebny nam wymiar, a pozostałe po cięciu skrawki wykorzystać przy dalszym montażu.

Montaż klinkieru mineralnego Elastolith

Montaż klinkieru mineralnego Elastolith

Z klinkierem mineralnym Elastolith możemy z łatwością wykończyć narożniki – płytki są elastyczne co daje możliwość wygięcia ich pod odpowiednim kątem. W przypadku pracy niskiej temperaturze płytkę należy przez gięciem ogrzać w dłoniach, aby zapobiec jego kruszeniu lub złamaniu.

Montaż klinkieru mineralnego Elastolith

Ostatnim krokiem jest wygładzenie kleju pomiędzy kafelkami. Posłuży nad do tego wilgotny, płaski, 12-milimetrowy pędzel, którym powinniśmy starannie rozprowadzić masę na krawędziach płytek. Dzięki temu zapobiegniemy przenikaniu wilgoci pomiędzy masę montażową a klinkier, co mogłoby zmniejszyć trwałość ściany.

Montaż klinkieru mineralnego Elastolith

Po wykonaniu tych czynności wystarczy poczekać, aż klej wyschnie i możemy cieszyć się nową ścianą, która ożywi nasze wnętrze i nada mu niepowtarzalny charakter.

Mineralny klinkier Elastolith to doskonale rozwiązanie dla osób, które samodzielnie, niewielkim nakładem pracy chcą zmienić charakter wnętrza. Dzięki niemu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i fundusze związane z wynajęciem profesjonalnej ekipy remontowej, a uzyskany efekt pozwoli nam cieszyć się aranżacją o indywidualnym, nowoczesnym charakterze.

Napisz komentarz...