Styropian Knauf Therm Technic Fasada λ 33

Nowość! Styropian Knauf Therm Technic Fasada λ 33 – jakość bez kompromisu

Oferta grafitowych płyt izolacyjnych z EPS marki Knauf Therm wzbogaciła się o nową propozycję skierowaną do odbiorców poszukujących solidnej jakości materiałów w przystępnej cenie. Dostępny w wielu rozmiarach i praktycznej wersji z frezem styropian Knauf Therm Technic Fasada λ 33 tworzy szczelną i trwałą warstwę izolacji, która znacząco poprawia bilans cieplny budynku.

Nowa europejska dyrektywa przewiduje podniesienie efektywności energetycznej wszystkich budynków w perspektywie 10 kolejnych lat. Już od 2024 roku zostaną wprowadzone klasy energetyczne, które mają mieć bezpośredni wpływ na wartość nieruchomości, a nawet warunki kredytowania jej zakupu. Tymczasem inwestorzy planujący modernizację lub budowę domu muszą stawiać czoła rosnącym cenom materiałów i usług budowlanych. Niektórzy z nich często skłaniają się do wyboru tańszych rozwiązań, które mogą mieć gorsze właściwości. Dotyczy to między innymi styropianu fasadowego, który odpowiednio dobrany nie tylko pozwala zdecydowanie poprawić bilans energetyczny budynku i komfort cieplny, lecz także zapewnia trwałość elewacji na wiele lat. Wszelkie kompromisy związane z jego jakością mogą w konsekwencji spowodować większe zużycie energii i konieczność przeprowadzenia kolejnych kosztownych remontów.

Tworząc nowy styropian grafitowy Knauf Therm Technic Fasada λ 33 kierowaliśmy się dewizą „gwarancja jakości Knauf Therm w rozsądnej cenie”. Nasz nowy produkt spełnia wszystkie wymagania techniczne i pozwala z łatwością dostosować parametry ścian zewnętrznych do obowiązujących warunków technicznych związanych z izolacyjnością cieplną, a przy tym jest przystępny cenowo. W ten sposób chcemy dotrzeć jeszcze szerszego grona klientów – także tych, którzy pomimo ograniczonego budżetu nie chcą rezygnować z jakości – mówi Cezary Bieżoński, Product Manager Knauf Therm

Styropian grafitowy Knauf Therm Technic Fasada λ 33
Styropian grafitowy Knauf Therm Technic Fasada λ 33
Fot. Knauf Therm

Gwarancja trwałej i ciepłej elewacji
Nowy styropian grafitowy Knauf Therm Technic Fasada λ 33 z dodatkiem uszlachetnionej kompozycji grafitu powstał z myślą o łatwym i ekonomicznym ocieplaniu każdego rodzaju budynków, bez względu na ich geometrię czy materiał, z którego zostały wzniesione ich ściany zewnętrze. Rozwiązanie o bardzo dobrym współczynniku przewodzenia ciepła λD ≤ 0,033 W/mK pozwala na zmniejszenie grubości warstwy izolacji np. w porównaniu do białego styropianu, co wiąże się z większą estetyką elewacji i niższymi kosztami obróbek blacharskich. Przykładowo, jeśli w projekcie przewidziano zastosowanie białych płyt fasadowych o grubości 21 cm i współczynniku lambda 0,042 W/mK, można je z powodzeniem zastąpić 16 cm grafitowego styropianu Knauf Therm Technic Fasada λ 33, uzyskując ten sam efekt izolacji. Ponadto stosując płyty z frezowanymi krawędziami można układać je „na zakładkę”, co daje większą gwarancję redukcji tzw. mostków termicznych, które mogą pojawiać się na łączeniach kolejnych elementów. Materiał charakteryzuje się optymalną dla tego typu zastosowań odpornością na zginanie BS ≥ 70 kPa oraz wytrzymałością na rozciąganie siłą prostopadłą na poziomie TR ≥ 80 kPa. Dzięki temu można mieć pewność, że wykonana z jego użyciem „druga skóra” budynku zachowa swoje właściwości cieplne oraz atrakcyjny wygląd przez wiele lat.

Praktycznie wszechstronny materiał
Duże zróżnicowanie grubości płyt Knauf Therm Technic Fasada λ 33 w zakresie od 50 do 300 mm sprawia, że znajdują one kompleksowe zastosowanie zarówno w termoizolacji wykonywanej metodą „lekką mokrą”, jak i „lekką suchą”. Produkt nadaje się również do tworzenia termoizolacji na powierzchni ścian szkieletowych, a także do izolowania szczelnie zamkniętych i wentylowanych ścian trójwarstwowych, wieńców i nadproży czy też do wypełniania dylatacji. Dzięki doskonałej izolacyjności cieplnej materiału można w niektórych przypadkach zastosować płyty o grubości mniejszej o nawet 30% niż w przypadku białego styropianu. Jest to korzystne zwłaszcza przy ocieplaniu niewielkich loggii balkonowych, ze względu na oszczędność miejsca. Płyty są dostępne w dwóch wersjach kształtu – z krawędzią prostą i frezowaną. Pierwsze z nich mają standardowe wymiary 1000×500 mm, jednak na zamówienie mogą zostać wycięte z bloku maksymalnie do formatu 4000×1200 mm. Natomiast styropian frezowany jest produkowany w formacie 990×490 mm. Pozwala to na idealne dopasowanie termoizolacji do rodzaju i wymiarów ocieplanej powierzchni, jak również stosowanej metody ocieplenia. Styropian Knauf Therm Technic Fasada λ 33 wchodzi w skład programu „Grafitowy Dom” oferującego kompleksowy asortyment wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych z uszlachetnionym dodatkiem grafitu, które pozwalają na realizację szczelnej i wytrzymałej warstwy ocieplenia budynku od fundamentu aż po dach.

Płyta styropianowa Knauf Therm Technic Fasada λ 33
Płyta styropianowa Knauf Therm Technic Fasada λ 33
Fot. Knauf Therm

Więcej informacji i porad dotyczących technologii ocieplania budynków na stronie: www.styropianknauf.pl

Napisz komentarz...