Soudal T-REX bezbarwny

Ekologiczny klej Soudal T-REX do pokoju dziecka

Klej Soudal T-REX bezbarwny Remont pokoju dziecięcego wymaga szczególnych przygotowań, nie tylko w zakresie projektu architektonicznego, ale też doboru odpowiednich materiałów budowlanych. Szczególnie ważne jest zastosowanie ekologicznych klejów, takich jak na przykład bezbarwny T-REX marki Soudal, które są certyfikowane i bezpieczne dla zdrowia dziecka.

Nieodpowiednio dobrany klej do wykonania nawet drobnych prac dekoratorskich w pokoju dziecka, może stanowić przyczynę poważnych podrażnień oczu i dróg oddechowych malca. Niestety, część dostępnych w sklepach klejów wydziela szkodliwe substancje m.in. w trakcie aplikacji i schnięcia, które mogą pogłębić objawy alergii lub astmy u dziecka. Dlatego producenci tacy jak Soudal, zadbali o stworzenie ekologicznych produktów, które są szczególnie polecane do zastosowania w pokojach najmłodszych członków rodziny.

Klejem całkowicie nieszkodliwym i certyfikowanym, z pomocą którego można trwale umocować elementy budowlane, ale też połączyć materiały dekoracyjne jest montażowy T-REX BEZBARWNY. Posiada znak EMICODE® EC1 plus, który umieszczany jest na opakowaniach certyfikowanych produktów, w tym produktów budowlanych, których emisja lotnych związków do otoczenia jest na bardzo niskim poziomie lub jest równa zeru. Produkty o kontrolowanej emisji substancji lotnych są w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka i środowiska.

T-REX BEZBARWNY jest bardzo prosty w użyciu i trzyma już po jednej sekundzie od dociśnięcia – aplikuje się go pasmami lub punktowo za pomocą ręcznego pistoletu. Zaraz po wyschnięciu staje się bezbarwny, a więc łączenia w praktyce są zupełnie niewidoczne i można je malować.

Doskonale sprawdzi się w sytuacji, kiedy trzeba skleić chwiejące się nogi krzesła, urwane uchwyty od szafki lub listwę przypodłogową. Dlatego z powodzeniem stosowany jest także w pracach typu DIY (zrób to sam). Rekomendowany jest to klejenia materiałów z drewna, szkła, korka, styropianu, gipsu, ceramiki, metalu, a nawet betonu. Przeznaczony do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz domu.

Soudal T-REX klej montażowy bezbarwny
Właściwości:

Bezbarwny po wyschnięciu
Siła klejenia początkowego 125kg/m2
Trzyma już po 1 sek. od dociśnięcia
Wymaga jednej powierzchni porowatej
Do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz
Wypełnia ubytki w podłożu
Bardzo niska emisja związków lotnych EC1 Plus

Zastosowanie:
Umożliwia mocowanie elementów budowlanych i materiałów dekoracyjnych: listwy ścienne, cokoły, płyty dekoracyjne, listwy drewniane i ozdobne, materiały ze styropianu, metalu, ceramiki, szkła, płyt gipsowych, płyt wiórowych, korka, kanałów kablowych z PVC. Może być malowany, łatwy do czyszczenia, bezzapachowy. Nie zawiera rozpuszczalnika. Pełne utwardzenie następuje po 24 h.

Klejenie:
Klejone powierzchnie dokładnie oczyścić z kurzu, tłuszczu, oleju. Zadbać o to aby podłoże było stabilne. Nanosić klej pasmami lub punktowo na jedną z klejonych powierzchni. Złączyć klejone elementy mocno je docisnąć.

Korekta położenia:
Ustawienie klejonych elementów można zmieniać przez 15 minut od momentu nałożenia kleju.

Czyszczenie:
Pozostałości kleju i narzędzia czyścić natychmiast wilgotną szmatką.

Napisz komentarz...