Zegar do sypialni

Jaki zegar ścienny wybrać do sypialni?

Czy umieszczenie zegara w sypialni to dobry pomysł? To kwestia budząca wiele wątpliwości – w końcu to wnętrze, które ma służyć wypoczynkowi, a nie nerwowemu odmierzaniu kolejnych minut. Warto jednak pamiętać, że po pierwsze, odmierzania czasu w XXI wieku nie unikniemy, a po drugie (i najważniejsze!), że zegar ścienny to również świetna dekoracja.

Jaki zegar będzie pasował do sypialni? Wszystko zależy od tego, w jakim stylu jest zaaranżowana oraz czego oczekujesz.

Retro, vintage, oldschool…
Czyli jednym słowem: wzornictwo nawiązujące do lat minionych. Czasami kieruje się w stronę lat 60-tych i 70-tych, czarując modernistyczną prostotą i wyszukaniem, a innym razem wędruje znacznie dalej – do XX-lecia międzywojennego, a nawet czasów Ludwika XVI. Jeśli lubisz starodawne klimaty, wcale nie musisz ich poszukiwać w antykwariatach, wydając tysiące złotych na oryginalne modele zegarów sprzed wieków. W Twojej sypialni może zagościć replika lub wzór inspirowany stylistyką z ubiegłych dekad.

Do jakiej sypialni będą pasować naścienne zegary w stylu retro? Zarówno do tej zaaranżowanej zgodnie z trendami epok minionych, jak również do wnętrz udekorowanych w stylu prowansalskim, glamour, włoskim, czy aranżacji eklektycznych. Jeśli lubisz mieszać style, odpowiednia mieszanka minimalistycznych mebli z bogato zdobionym zegarem a’la secesja może stworzyć atrakcyjne połączenie.

Zegar ścienny? Naturalnie!
Kolejny trend, który możesz wykorzystać w swojej sypialni to nawiązanie do naturalnych materiałów. Drewno wprowadzi do wnętrza spokój, wyciszenie i atmosferę relaksu. Ten materiał pozwoli zaaranżować pokój sypialny np. na styl skandynawski lub rustykalny. Jeśli o tym właśnie marzysz, dopełnij estetycznie wnętrze, sięgając po zegar na ścianę również wykonany z drewna. Może być zarówno niewielki i standardowy – tj. okrągły i z wyraźnymi cyframi na tarczy, jak i bardzo designerski – np. naklejany bezpośrednio na ścianę lub o asymetrycznym kształcie.

Futurystyczne klimaty
Zegar ścienny może przyjąć również bardzo nowoczesną formę. A jeśli nowocześnie, to minimalistycznie. Taki właśnie styl chcesz stworzyć w swojej sypialni? Wybierz zatem czasomierz:

– nietypowym kształcie – projektanci chętnie wychodzą dziś poza ramki (także dosłownie!), tworząc np. zegary naklejane na całą ścianę, przypominające kształtem np. zegar słoneczny czy zupełnie asymetryczne,
– wyrazistej kolorystyce – w minimalistycznej, futurystycznej sypialni zegar może stać się jedynym mocnym akcentem, taki efekt uzyskasz np. zawieszając na ścianie urządzonej w bielach i szarościach sypialni pomarańczowy czy żółty czasomierz; kontrasty są tu mile widziane!

A co z zegarami z cyfrowym wyświetlaczem zamiast tarczy ze wskazówkami? To również opcja, jednak obecnie na szczycie popularności są te drugie. Poza tym nie będą razić oczu w nocy.

Modeli zegarów ściennych, które idealnie spiszą się w sypialni jest całe mnóstwo. Jeśli chcesz znaleźć ten idealny, wystarczy, że przejrzysz ofertę sklepu ze stylowymi dekoracjami, np. na FabrykaForm.pl i wybierzesz model, który najlepiej wpisuje się w aranżację wnętrza.

Napisz komentarz...