www.pomocedomowe.pl

Jak mieć piękny i czysty dom, przy minimalnym nakładzie pracy?

Każda z nas marzy o wysprzątanym mieszkaniu, które zachwyca czystością. Nie da się jednak ukryć, że większość z nas nie ma czasu, ani ochoty, by poświęcać lwią część swoich wolnych chwil na sprzątanie. Jak to zatem pogodzić? Wystarczy dobrze zorganizować dom i zadbać o dodatkową pomoc.

Przyjemnie mieszka się w uporządkowanym mieszkaniu, jednak osiągniecie takiego stanu wymaga dużej dawki wysiłku. Mamy pracę, pasję i coraz mniej czasu na obowiązki domowe, które nie muszą być naszym priorytetem. Co zrobić, gdy chcemy cieszyć się czystym otoczeniem, a jednocześnie zbytnio nie zaprzątać sobie tym głowy?

Im mniej rzeczy, tym lepiej
Im więcej masz rzeczy, tym trudniej jest Ci utrzymać porządek w mieszkaniu. O wiele łatwiej o nieład, a samo sprzątanie zajmuje o dużo więcej czasu, niż powinno. Dlaczego? Chociażby taka prosta czynność, jak wycieranie kurzy może trwać 15 minut, a także i kilka godzin, w zależności od tego, ile przedmiotów przechowujesz na półkach, w szufladach, czy szafkach.

Nic dziwnego, że coraz więcej osób chce żyć w zgodzie z duchem minimalizmu. To znacznie ułatwia życie, a do tego pozwala oszczędzić czas i pozbyć się zbędnych przedmiotów, które zalegają w szafach i tylko wywołują wyrzuty sumienia. Zastanów się, jakie rzeczy są Ci absolutnie niezbędne i zostaw je. Jeśli masz wyjątkowe pamiątki, to także wybierz te najważniejsze, a resztę oddaj innym albo sprzedaj.

Świetnie zorganizowane miejsca do przechowywania
Mała ilość rzeczy to tylko część sukcesu. Kolejnym krokiem jest stworzenie odpowiedniej przestrzeni do ich przechowywania. Zastanów się, jak poprawić funkcjonalność Twojego mieszkania, Najwięcej bałaganu pojawia się w domach, w których konkretne rzeczy nie mają swojego miejsca. Przez co nie są odkładane tam gdzie powinny, co generuje tylko większy bałagan.

Spójrz na swoje mieszkanie krytycznym okiem i oceń, w których miejscach najczęściej tworzy się bałagan. Teraz przyszedł czas na zastanowienie się, jak sobie z tym poradzić. Dodatkowa szafka? Lepszy sposób rozmieszczenia ubrań, a może porządny przegląd szafy?

Pomoc do sprzątania
Gdy już każda rzecz ma swoje miejsce możesz podjąć ważną decyzję: czy sprzątaniem mieszkania zajmujesz się samodzielnie, czy wolisz zatrudnić pomoc do sprzątania? To świetne rozwiązanie, gdy Twoja stawka godzinowa jest wyższa niż kwota, której zapłacisz za ten czas pomocy domowej. Tym samym takie rozwiązanie i tak Ci się opłaci – pozwoli Ci w tym czasie odpoczywać, pracować albo oddać się swoim pasjom. Pomocy domowej możesz szukać na www.pomocedomowe.pl, gdzie od razu zapoznasz się z ceną, doświadczeniem oraz okolicą, w której pracuje wybrana przez Ciebie pomoc domowa.

Co zyskasz?
Zatrudniając pomoc domową zyskasz wolny czas, który będziesz mogła wykorzystać na co tylko chcesz. Do tego będziesz miała pewność, że każdy element w Twoim domu będzie lśnił. Pomoc domowa zadba o prawidłowe wyczyszczenie różnych powierzchni, dzięki temu nie będziesz musiała się zastanawiać, jak pielęgnować drewniane meble, czy panele. Większość pomocy domowych ma własne środki czystości, co będzie dla Ciebie dodatkową oszczędnością.

Jeśli w mieszkaniu masz wszystkie rzeczy odłożone na miejsce, to jedyne czego potrzebujesz to kilka godzin sprzątania w tygodniu. To pozwoli Ci codziennie cieszyć się czystym domem i jednocześnie wolnym czasem. Dobrze zorganizuj swój dom, a potem zastanów się nad dodatkową wygodą, jaką z pewnością jest zatrudnienie pomocy domowej.

Jeden komentarz

  1. Oczyszczacz powietrza z filtrem hepa zniweluje ilość kurzy w pomieszczeniu i brzydkich zapachów 😉

Napisz komentarz...