Słoneczne domy - HVAR

Domy nowocześnie i z duszą. To możliwe!

Zasada numer jeden: ponadczasowa elegancja. Zasada numer dwa: klasyczne piękno. Zasada numer trzy: tradycja zawsze w modzie. Warto się nimi kierować przy projektowaniu domów. Wie o tym doskonale pracownia Słoneczne Domy.

Diabeł tkwi w szczegółach
Tradycja wcale nie przekreśla nowoczesności. Projekty domów uznawane za tradycyjne uwzględniają często aktualne rozwiązania, które są jednocześnie dostosowane do obowiązujących regulacji prawnych. Co więc sprawia, że dom może zostać uznany za nowoczesny? Detale. To one nadają mu charakteru, pozwalają na wyróżnienie się spośród klasycznych brył. Na bylejakość nie ma tu miejsca.

Góra pomysłów
Do tradycji, do której jesteśmy często bardzo przywiązani, warto dorzucić rozwiązania, które podpowiada nam wyobraźnia. To może być wielospadowy dach czy na przykład taras. Domy mogą też różnić się stylem ­– to może być budynek o typowo wiejskim wyglądzie czy ten znany z przedmieść, zdecydowanie bardziej współczesny. Z połączenia tradycji z nowoczesnością może powstać naprawdę coś ciekawego. Przykładem jest projekt Hvar od pracowni Słoneczne Domy. Można wybierać spośród dwóch jego wariantów.

Słoneczne domy - projekt HVAR

Mieszanka doskonała
I tak na przykład Hvar A to niewielki dom parterowy, elegancki i bardzo reprezentacyjny. Wydzielono w nim wyraźnie dwie strefy: dzienną i nocną. Pierwsza to salon połączony z jadalnią i otwarta kuchnia. W pobliżu tej ostatniej znajduje się pomieszczenie, które może służyć jako praktyczna spiżarnia. Z salonu można wyjść na zadaszony taras. Dla domowników przewidziano aż trzy sypialnie i łazienkę. Największa jest oczywiście ta główna, w której śmiało zmieszczą się pojemne szafy garderobiane. Jeden z pokoi posiada ponadto widok na ogród. Dopełnieniem projektu są jednostanowiskowy garaż oraz kotłownia. Hvar B posiada natomiast poddasze do adaptacji.

Pomysł, który łączy
Takie projekty odpowiadają ludziom w różnym wieku. Dzięki pomieszaniu tradycji z nowoczesnością w domach tego typu świetnie czują się młodzi, idący z duchem czasu, jak i reprezentanci starszego pokolenia, którzy niechętnie patrzą na wszelkiego rodzaju udziwnienia i którym nie po drodze z ekstrawagancją. Takie projekty mają więc tę tak poszukiwaną duszę i są jednocześnie złotym środkiem, który potrafi zaspokoić każde gusta.

Słoneczne domy - projekt HVAR

Słoneczne domy – projekt HVAR A // HVAR B

Napisz komentarz...