Budujemy atmosferę wnętrza z lampą podłogową!

Budujemy atmosferę wnętrza z lampą podłogową!

Jak zadbać o atmosferę wnętrza mając do dyspozycji oświetlenie? W tej roli świetnie sprawdzają się lampy podłogowe, bo można je ustawić w dowolnym wnętrzu, a zależnie od sposobu kierowania światła, uzyskać klimat, na jakim nam najbardziej zależy. Ten typ oświetlenia jest dodatkowo bardzo charakterystyczny, dlatego przejmuje na siebie rolę dekoracji. Dobieramy lampy podłogowe do domowych wnętrz!

Mobilna lampa w salonie
Salon stanowiący oddzielnie pomieszczenie to wymarzone rozwiązanie. Można w nim umieścić komplet wypoczynkowy lub duży fotel uszak, wygodnie zasiąść z książką, ulubionym napojem lub przed telewizorem i cieszyć się wolnymi chwilami. Z pomocą przychodzi lampa podłogowa, która ustawiona obok kanapy bądź fotela, daje szansę na swobodę czytania i relaksu przed wieczornym filmem. Światło z niej padające nie jest jednak rażące czy też na tyle mocne, by rozświetlać cały salon. Ciepły snop daje wyrazistość, a jednocześnie buduje klimat.

Lampa podłogowa W podobny sposób przystroimy atmosferę salonu, który ma być reprezentacyjnym. Jeśli odbywają się w nim ważne spotkania lub zapraszamy wpływowych gości, oświetlenie będzie musiało być wręcz idealnie dobranym. Minimalistyczna, ale wykonana z wysokiej jakości materiałów lampa podłogowa, spełni tak skonstruowane oczekiwania. Można ją ustawić w rogu salonu, tuż obok szafeczki z rzeźbą bądź kształtnym wazonem i stworzyć wrażenie bardzo gustownego czy nawet luksusowego salonu.

Na nieco inny wybór postawimy wtedy, gdy salon stanie się pokojem wielofunkcyjnym. Wiemy, że oświetleniem, a nie tylko dobrze ustawionymi meblami, możemy wydzielać poszczególne strefy. Dużą lampę podłogową, na stabilnej podstawie, z wyrazistym światłem padającym w dół, ustawimy obok kompletu wypoczynkowego. Przy łóżku zaś postawionym w kąciku, spełniającym rolę malutkiej sypialni, zamiast lampki nocnej na szafce, możemy postawić niewielką lampę podłogową obok łóżka. Najlepiej jest, by miała dwa źródła światła. Jedno skierowane ku górze, dla optycznego powiększenia małego kącika sypialnianego. Drugie źródło na krótkim wysięgniku, regulowanym, posłuży nam do czytania tuż przed snem.

W pokoju dziecięcym
Na rynku oświetleniowym możemy znaleźć propozycje lamp podłogowych, które idealnie wpisują się w klimat dziecięcych pokoików. Klosze wykonane z tworzyw sztucznych opatrzone postaciami z bajek bądź motywami typowo dziecięcymi, to połączenie funkcjonalności z atmosferą pokoju dla malucha. Ponownie oszczędzamy miejsce na szafkach, na których często goszczą ramki ze zdjęciami, gadżety czy dziecięce zabawki.

Takie lampy mają stabilną podstawę i nie są nazbyt ciężkie, więc stają się oświetleniem stosunkowo bezpiecznym, jak na tak wymagające przestrzenie. Poza tym, jeśli dziecku przestaną odpowiadać, bądź dorastający młody człowiek będzie potrzebował innego rodzaju oświetlenia, podłogową lampę można przenieść w inne miejscu, do innego pomieszczenia, dopasowując jedynie nowy klosz lub abażur.

Klimat domowego ogniska
Choć mówimy o konstrukcjach stosunkowo prostych i minimalistycznych, to właśnie sposób kierowania światła, jego moc i barwa, w połączeniu z ciekawym designem, są w stanie dopełnić dowolnej atmosfery wnętrza. Niewielki snop światła, ciepłego i subtelnie sączącego się spod mlecznego klosza, przywodzi na myśl klimat domowego ogniska. Z kolei jasne światło, wyraziste i kierowane ku górze, sprzyja tworzeniu wystroju, który ma być luksusowy, elegancki i dopasowany do najbardziej wymagających wnętrz.

Niezależnie od wybranej konstrukcji, to właśnie lampy podłogowe dają duże pole do popisu wszystkim właścicielom domostw, którzy liczą nie tylko na funkcjonalność, ale i stworzenie atmosfery bezpiecznego, domowego azylu. Pod względem kolorystyki, rozmiarów, wizualnych wykonań, mamy zatem na tyle dużą paletę, by móc zadowolić najbardziej wymagających odbiorców. Lampa podłogowa to produkt, w który warto zainwestować, gdy jednym z priorytetów staje się atmosfera wnętrza.

Więcej informacji o tego typu oświetleniu znajdziesz na stronie https://azzardo.com.pl/23-podlogowe

Napisz komentarz...