Jak oprawić dyplom?

W procesie dobierania oprawy łatwo zauważyć, że certyfikaty i dyplomy wyróżniają się na tle wszelkiego rodzaju obrazów, grafik oraz zdjęć. Formalny, często minimalistyczny styl dyplomów nadaje im wyjątkowych walorów estetycznych, które same w sobie stanowią oprawę ich wartości merytorycznych. Tak wyjątkowe obiekty wymagają szczególnego podejścia w procesie doboru obramowania. Ale jak dobrać ramki na dyplomy, które nie odwrócą uwagi od ich zawartości?

Otoczenie zgodne z przeznaczeniem
Przed dobraniem rodzaju oprawy, należy zastanowić się w jakim pomieszczeniu zawiśnie dyplom. Najpopularniejszym wyborem są gabinety i prywatne pomieszczenia biurowe, czyli przestrzenie o charakterze formalnym. Certyfikat na ścianie gabinetu dodaje nie tylko prestiżu, ale przede wszystkim motywacji. Należy mieć na uwadze, że umiejscowienie i oprawa powinny komplementować przestrzeń i, co ważne, nie rozpraszać podczas wykonywania pracy. Jak by nie spojrzeć, zawieszenie dyplomu na ścianie wiąże się ze zmianą struktury wizualnej pomieszczenia. Z pozoru, taka zmiana może wydawać się nieznacząca, jednak nieodpowiednio dobrane ramki na dyplomy w miejscu pracy to nie tylko problem estetyczny. Gabinet powinien wyglądać profesjonalnie i elegancko, by nie rozpraszać właściciela, ale również po to, aby godnie reprezentować stanowisko w oczach klientów i współpracowników. Zawieszony dyplom powinien więc przykuwać uwagę treścią, nie oprawą.

Dyplom w tradycyjnym wnętrzu
Jaki jest schemat kolorystyczny i styl architektoniczny wnętrza? Zadanie sobie tego pytania jest nie tylko wskazane, ale wręcz konieczne, ponieważ ramka na dyplom powinna współgrać z otaczającą ją przestrzenią. Dla gabinetów o tradycyjnym wystroju, gdzie przeważają elementy z ciemnego drewna, na przykład wenge, mahoniu lub hebanu, najlepiej sprawdzą się proste ramy drewniane o ciężkiej konstrukcji – lakierowane lub z drewna surowego. Szczególną uwagę warto zwrócić na drugie z proponowanych rozwiązań. Surowe obramowanie wzbudza respekt i przyciąga uwagę, nie odwracając jej jednak od wykonywanego zadania. Charakterystyczna tekstura drewna jest również atutem, gdy zastosowana zostanie ramka z passe partout, czyli rozwiązanie szczególnie polecane do oprawy dyplomów i certyfikatów.

Minimalizm współczesnego biura
Wraz z biegiem czasu, zmieniły się również przestrzenie robocze. Tradycyjne gabinety wydają się być reliktem przeszłości w erze industrialistycznego wzornictwa – szkła, stali i jasnego, surowego drewna. Skromnie i ergonomicznie urządzona przestrzeń biurowa jest doskonałym miejscem na powieszenie dyplomu lub certyfikatu. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego gabinetu, w minimalistycznym biurze doskonale sprawdzą się ramki z passe partout. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które podkreśla wagę oprawionego dokumentu. Różnić się będzie natomiast materiał samej ramy, a także schemat kolorystyczny. W gabinetach nowoczesnych najlepiej prezentują się ramy aluminiowe lub antyramy ze szkła. Minimalistyczna ramka z passe partout pozwoli na zaprezentowanie dyplomu w korzystny sposób, wpływając bezpośrednio na motywację i poczucie własnej wartości.

Jak oprawić dyplom?

Napisz komentarz...