Zmiany po odbiorze mieszkania

Wiele osób zainteresowanych zakupem własnego mieszania poświęca dużo czasu na znalezienie tego perfekcyjnego lokalu. Często jednak trudno znaleźć to, które będzie doskonałe pod każdym względem. Czy w takim przypadku można dokonać niewielkich zmian w jego konstrukcji, by dopasować je do siebie?

Tego typu inwestycje – http://ronson.pl/inwestycje-poznan/ zawsze są realizowane zgodnie z wcześniej przygotowanymi przez architektów projektami. Każdy deweloper w Poznaniu czy w Warszawie ma swoje plany. Nie oznacza to jednak wcale, że nie można wprowadzać w nich zmian. Wymagają one jednak uzgodnienia i często też uzyskania zgody.

Zmiany przed odbiorem mieszkania
Wielu deweloperów idzie na rękę swoim klientom i pozwala na dokonanie niewielkich zmian już na etapie realizacji inwestycji mieszkaniowej. Zmiany te mogą dotyczyć między innymi rozmieszczenia ścian działowych oraz drzwi wewnętrznych czy też położenia instalacji. Gdy klient jest zdecydowany na zakupienie nieruchomości, ale ma pewne uwagi i chce dokonać niewielkich zmian w lokalu, powinien zgłosić je jak najszybciej do dewelopera. Wprowadzenie modyfikacji na późniejszym etapie może być bardzo kosztowne, a nawet niemożliwe. Oczywiście, w przypadku chęci wprowadzenia zmian musimy liczyć się również z dodatkowymi kosztami – warto zatem zapytać, ile dokładnie wyniosłyby nas te modyfikacje.

Zmiany po odbiorze mieszkania
Niewielkich zmian w mieszkaniu możemy dokonywać również po jego odbiorze. W tym celu musimy jednak także skontaktować się z deweloperem, aby je uzgodnić, ponieważ niektóre z nich będą wymagały również uzyskania od niego zgody. Dodatkowe informacje na ten temat często można znaleźć w prospektach informacyjnych oraz w umowach, które sygnuje się z deweloperem. Warto zatem przejrzeć te dokumenty, aby dowiedzieć się, jakie formalności należy spełnić, by wprowadzić bezpiecznie zmiany już po odbiorze mieszkania.

Zmiany, które muszą być zgłoszone i wymagają uzyskania pozwolenia od dewelopera to zazwyczaj:
– wyburzanie ścian działowych
– zmiany w pionach wentylacyjnych
– tynkowanie ścian
– zmiany w instalacji grzewczej
– przebudowa instalacji gazowej

Napisz komentarz...