7 stojaków na butelki

7 stojaków na butelki. Funkcjonalne i designerskie rozwiązania do kuchni oraz salonu

Stojaki na butelki spełniają nie tylko funkcję praktyczną, polegającą na prawidłowym przechowywaniu alkoholu, ale także dekoracyjną. Właściwie dobrane do aranżacji wnętrza mogą stanowić oryginalny, designerski dodatek. A jakie stojaki są ciekawym wyborem?

1. Stojak na butelki „plastry miodu”
Popularnością cieszą się stojaki na butelki typu „plastry miodu”, które można znaleźć m.in. na homebook.pl/produkty/stojaki-na-butelki. Wykonane są z odpornego na promieniowanie UV metalu, mogą pomieścić od 6 do nawet 15 butelek. Najczęściej jednak nie stanowią mocno rozbudowanych konstrukcji, dzięki czemu będą optymalnym wyborem do każdego wnętrza. Dobrze prezentują się postawione na nowoczesnej komodzie, wykończonej na wysoki połysk. To połączenie funkcjonalności z modnym designem.

Stojak na wino

2. Regały na wino
Posiadasz klasyczne wnętrza i nowoczesne dodatki nie będą do niego pasować? Możesz wybrać regał wykonany z naturalnego drewna, który przypomina stojaki stosowane w winnicach. Dzięki niemu wyeksponujesz najbardziej wykwintne trunki ze swojej kolekcji, regał powinien również dobrze wpasować się w pozostałe meble.

Regał na wino

3. Stojak-rower na butelki
Jesteś rowerowym maniakiem? A możesz szukasz prezentu dla wieloletniego kolarza? W takim razie stojak na wino w kształcie roweru będzie idealnym wyborem! Jest to metalowa konstrukcja oparta na drewnianej podstawce. Jego jedynym minusem jest to, że pomieści wyłącznie dwie butelki. Oryginalny wygląd powinien jednak rekompensować tę drobną niedogodność.

Stojak na butelki

4. Uchwyt na butelki
Lubisz niebanalne rozwiązania? Zastanów się nad zakupem uchwytu na butelki, który montowany jest do ściany. Choć może się wydawać, że wino lub inny alkohol zaraz spadnie, mocowanie jest bardzo wytrzymałe i bezpieczne – nie musisz martwić się o jego stabilność. To nowoczesna ozdoba, która w szczególności sprawdzi się we wnętrzach, w których dominuje metal, szkło oraz beton.

Uchwyt na butelki

5. Stojak na wino „koło zębate”
Ciekawie prezentuje się również stojak na wino przedstawiający koło zębate – to prawdziwa gratka dla inżynierów, budowlańców oraz innych technicznych zapaleńców. Dzięki połączeniu metalu i drewna wygląda jednocześnie minimalistycznie, lecz stylowo. Jest dostępny także w różnych kolorach, dzięki czemu bez problemu można dopasować go do wystroju wnętrza.

Stojak na wino „koło zębate”

6. Stojak na wino w kształcie butelki
Stojak na wino w kształcie butelki? Czemu nie! Można znaleźć go zarówno w nowoczesnej, metalowo-drewnianej wersji, jak i wykonanej wyłącznie z drewna. Jego dodatkową zaletą jest to, że posiada wygodny uchwyt, dlatego bardzo prosto przenosi się go z miejsca na miejsca. Najlepiej prezentuje się natomiast na podłodze. Wadą może być natomiast mała pojemność – posiada otwory na trzy butelki.

Stojak na wino w kształcie butelki

7. Półka z uchwytami na butelki
Lubisz połączenie funkcjonalności z niebanalnym designem? Kup półkę z uchwytami na butelki. Pomieścisz tam nie tylko ulubione alkohole, ale również książki, kwiaty czy inne dekoracje. Ze względu na to, że półka w całości wykonana jest z metalu, nie będzie pasować do każdego wnętrza.

Półka z uchwytami na butelki

Napisz komentarz...