Duński design dla dzieci

Duński design dla dzieci – rusza 8 edycja Festiwalu Designu Ene Due De

Przed nami ósma już edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci Ene Due De. Tym razem na wątkiem przewodnim jest duński design, a temat Festiwalu to : „Home Sweet Home Dania do Poznania”. Wydarzenie potrwa od 10 do 16 września.

Centralnym punktem Festiwalu będzie interaktywna wystawa „Home Sweet Home”, czyli zbiór ikon duńskiego designu dla dzieci wybrany przez kuratorki wystawy: Malene Abildgaard i Julie Dufour ze studia My Little Architect z Kopenhagi. Przedmioty prezentowane na wystawie dla wielu dzieci w Danii tworzą fizyczne ramy ich własnych domów. Obiekty zostały wybrane na podstawie badania przeprowadzonego wśród szerokiej grupy uczniów duńskich szkół podstawowych, których zapytano, jakie przedmioty znajdujące się w ich domach są dla nich ważne.

Duński design dla dzieci

W programie, jak co roku, mnóstwo kreatywnych warsztatów dla dzieci: od tych najmłodszych po starszaków, ale także: wykład dla rodziców „Jak wychować szczęśliwe dziecko?” poprowadzony przez psycholożkę Magdalenę Sękowską, Strefa Nowych Technologii tworzonych z myślą o dzieciach, przestrzeń do swobodnej zabawy.

Nowością będą także poprowadzone przez studio „My Little Architect” kreatywne warsztaty dla edukatorów o tym, jak uczyć projektowania w szkołach. Czy design jest potrzebny dzieciom? Jak o nim mówić, jak wykorzystywać metody projektowania w szkole?

Partnerami Festiwalu są w tym roku: Duński Instytut Kultury, studio My Little Architect, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Danii, VOX.

Program wydarzenia i wiecej informacji znajdą Państwo na stronie: https://www.concordiadesign.pl/dla-dzieci/program-eneduede

8 edycja Festiwalu Designu Ene Due De

Napisz komentarz...