Hipnotyzujące podłogi z konglomeratu kwarcytowego

Hipnotyzujące podłogi z konglomeratu kwarcytowego

W czasach, w których dodatki i dekoracje ograniczamy do minimum, bardziej stawiamy na to, aby rolę ozdoby pomieszczenia pełniły zastosowane materiały. Okładzina podłogowa wykonana z konglomeratu kwarcytowego Technistone z pewnością doda wnętrzu klasy, a przy tym zarówno domownicy, jak i goście nie będą mogli oderwać od niej wzroku.

Życie w zgodnie z sentencją „mniej znaczy więcej” tak bardzo spodobało się współczesnym użytkownikom, że obecnie ciężko jest znaleźć wnętrze, w którym nie panowałby minimalizm i prostota. W takich przestrzeniach wszelkiego typu dodatki i dekoracje ogranicza się jak tylko można, co nie oznacza, że takie aranżacje nie zachwycają swoimi walorami estetycznymi. Rolę ozdoby w tego typu projektach przejmują zastosowane materiały, a wśród nich okładziny podłogowe. Stawiając na unikalny design oraz możliwości wynikające z elastyczności konglomeratów kwarcytowych Technistone, można stworzyć podłogę, która oczaruje każdego!

Piękna i trwała podłoga na lata…
Wśród najważniejszych trendów w zakresie wykańczania wnętrz już od kilku sezonów przewija się hasło „marmur”. Ten szlachetny kamień swoje zastosowanie znajduje także na podłogach, pełniąc rolę stylowej i eleganckiej okładziny. W asortymencie Technistone znajdują się konglomeraty kwarcytowe linii Noble oraz Serenity, które swoją kolorystyką oraz wzornictwem do złudzenia przypominają najbardziej znane i cenione kamienie świata, jednak dostępne są one w zdecydowanie niższych cenach niż ich naturalne odpowiedniki oraz przewyższają je pod względem parametrów technicznych i użytkowych. Są one zdecydowanie lżejsze i nie kruszą się, co umożliwia ich łatwą obróbkę, posiadają podwyższoną odporność na zaplamienia, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, nie wymagają impregnacji, a także są wysoce higienicznie i nie powodują odczucia chłodu pod stopami, co jest szczególnie ważne w przypadku materiałów wykorzystywanych do wykańczania podłóg. Ale oprócz kolekcji Noble i Serenity, Technistone oferuje także inne kolekcje materiału: Starlight, Essential, Rustic i Harmonia. Produkty dostępne są w stonowanych i bardzo modnych kolorach: bielach, beżach, brązach, szarościach i czerniach.

Hipnotyzujące podłogi z konglomeratu kwarcytowego
Płyty Technistone można dociąć do pożądanego kształtu i rozmiaru
Fot. Technistone

Podłoga, która hipnotyzuje…
Konglomeraty kwarcytowe Technistone wyróżniają się unikalnym designem. Jeśli cenimy naturalne piękno oraz lubimy czerpać inspiracje z przyrody, postawmy na okładzinę podłogową wykonaną z materiałów linii Noble oraz Serenity. Produkty Noble wspaniale oddają urok marmurów Carrara, Bardiglio, Botticino, Emperador Brown, Marquina i innych, natomiast Serenity – Calacatta. W zależności od preferencji stylistycznych, można postawić na powierzchnie o delikatnych użyleniach, pierzastych rysunkach lub bardzo dynamicznych wzorach żył wijących się po tle płyt. Zwolennikom ponadczasowego blasku spodobają się produkty pochodzące z kolekcji Starlight, w skład których zostały wtopione drobinki szkła i zwierciadeł. Taka okładzina podłogowa efektownie odbija światło dzienne, optycznie rozjaśniając i powiększając przestrzeń. Płyty Essential posiadają delikatne struktury z widocznymi ziarenkami piasku, Rustic wyróżniają się naturalnym wyglądem, sprawiającym wrażenie masywnego granitu, natomiast Harmonia ze względu na jednolitą powierzchnię, wprowadzają do wnętrza spokój i harmonię. Płyty podłogowe Technistone dostępne są w standardowym wymiarze: 306 × 144 cm o powierzchni użytkowej 4,35 m² . Z takich płyt przygotowywane są inne produkty o wymiarach np. 30×30, 30×60, 60×60 cm. Standardowe grubości płytek podłogowych Technistone to 10 i 12 mm. Ze względu na możliwości wynikające z elastyczności konglomeratów kwarcytowych Technistone, możliwe jest także zamówienie płytek w innym kształcie i o innym rozmiarze.

Piękna podłoga to nowy sposób na podniesienie walorów wizualnych przestrzeni. Dzięki tak zróżnicowanej ofercie konglomeratów kwarcytowych Technistone, wykonanie hipnotyzującej podłogi jeszcze nigdy nie było tak proste!

Hipnotyzujące podłogi z konglomeratu kwarcytowego
Z materiału Technistone można tworzyć ciekawe kompozycje
Fot. Technistone

Napisz komentarz...