Jak wybrać szafki do kuchni?

Zastanawiasz się nad zakupem nowych mebli kuchennych? W takim razie warto, abyś zapoznał się z poniższymi poradami. Dzięki nim uda ci się stworzyć kuchnię marzeń bez potrzeby ponoszenia dużych kosztów.

Wybór szafek do kuchni
Biorąc pod uwagę bogaty wybór szafek modułowych, łatwo jest znaleźć odpowiedź na pytanie jak wybrać szafki do kuchni? Tego typu meble pozwalają stworzyć praktycznie dowolne zestawienia. W przeciwieństwie do standardowych mebli, nie trzeba również martwić się problemem niewykorzystanego miejsca, bo szafki uda się idealnie dopasować do wolnej przestrzeni. Jest to również duża oszczędność w porównaniu do zakupu mebli wykonanych na zamówienie. Wybierając meble modułowe klienci mogą dowolnie zaaranżować przestrzeń w kuchni, aby spełniała oczekiwania wszystkich domowników.

Przykładem mogą być szafki kuchenne o nietypowym kształcie lub takie, które można powiesić nad sprzętem AGD. Wybierając nowe meble warto rozważyć zakup takich, które posiadają system cichego zamykania. Dzięki temu nawet jeżeli któryś z domowników będzie coś robił w kuchni w środku nocy, to nikomu nie będzie przeszkadzało trzaskanie drzwiczek, jak ma to miejsce w przypadku standardowych mebli.

Rodzaje szafek kuchennych
Najpopularniejsze rodzaje szafek, które sprawdzą się w każdej kuchni to przede wszystkim szafki narożne, stojące, do powieszenia, dzielone oraz szafki z szufladami lub półkami. Niezależnie od tego, który rodzaj interesuje cię najbardziej, szeroki wybór szafek kuchennych znajdziesz w sklepie Castorama. Dodatkowo możesz liczyć na bezproblemową gwarancję oraz pomoc specjalistów w wybraniu odpowiednich szafek. Jeżeli natomiast chodzi o montaż, to najprościej i najszybciej można wyposażyć kuchnię w szafki kuchenne stojące. Wystarczy bowiem skręcić zakupione meble i postawić je w odpowiednim miejscu. Przy takich meblach odpada konieczność wiercenia i mozolnego poziomowania szafki, a jednocześnie można w niej przechowywać nawet najcięższe akcesoria kuchenne. Jedyną wadą takiego wyboru jest to, że w większym stopniu ograniczają dostępną przestrzeń. Jest to szczególnie uciążliwe w przypadku niewielkich kuchni. W takich sytuacjach lepiej zastanowić się czy szafki kuchenne wiszące nie będą praktyczniejsze, bo można je na przykład powiesić nad kuchenką lub inną szafką i cieszyć się większą ilością miejsca do przechowywania potrzebnych w kuchni rzeczy oraz produktów.

Wybierając meble modułowe możesz również połączyć oba te rozwiązania. Szczególnie że dostępne są nawet bardzo wąskie szafki do kuchni lub takie, dzięki którym w maksymalnym stopniu wykorzysta się miejsca narożne.

Szafki modułowe do kuchni – nowoczesny wystrój
Z oferty nowoczesnych szafek kuchennych dostępnych we wspomnianym sklepie zadowoleni będą również klienci, którym zależy na urządzeniu nowoczesnych, a zarazem praktycznych wnętrz. Wyposażone w rozmaite szuflady i szafki meble modułowe do kuchni ułatwią między innymi sortowanie sztućców, pomogą utrzymać porządek w naczyniach i garnkach, a także cieszyć się komfortem użytkowania niezależnie od tego czy ze względu na ilość miejsca oraz układ pozostałego wyposażenia wybierze się drzwiczki otwierane na lewą stronę, prawą lub do góry. Wybierając dla siebie szafki modułowe do kuchni pamiętaj, aby określić interesującą cię głębokość mebla. Dzięki temu nowe szafki uda się równo ustawić z pozostałymi sprzętami znajdującymi się w kuchni. Do tego warto przemyśleć kolory oraz styl mebli (elegancki czy nowoczesny?), żeby efekt końcowy spełnił oczekiwania domowników.

Napisz komentarz...