Schody drewniane

Schody drewniane w salonie – elegancka klasyka

Schody wewnętrzne w salonie to częste rozwiązanie w domach jednorodzinnych. Zastanawiasz się, jakie wybrać? Przestronne wnętrza prezentują się pięknie, a pomieszczenie wydaje się większe. Schody wewnętrzne muszą być eleganckie, wygodne i bezpieczne – ważny jest ich kształt, a także materiał, z którego zostaną wykonane.

Schody pełnią funkcję praktyczną, ale także wspaniale zdobią wnętrze i powinny być jak najbardziej komfortowe. Na jakie się zdecydować, aby spełniały wszystkie nasze wymagania? W wyborze ich wielkości i rozmiaru pomoże fachowiec, ale pozostaje jeszcze kwestia materiału.

Szeroki wybór materiałów
Na rynku są m.in. schody drewniane, szklane, metalowe itd. Te pierwsze pozwolą uzyskać przytulną i ciepłą atmosferę i będą idealne do domowych wnętrz. Jeśli mamy już meble i blat drewniany, warto wykonać z drewna także schody. Trzeba jedynie pamiętać o regularnej pielęgnacji i impregnacji, a zarówno schody, jak i blaty drewniane będą służyć przez długie lata.

Dopasuj schody do stylu wnętrza
Schody w salonie powinny pasować do stylu domu – do nowoczesnych i designerskich wnętrz pasować będą np. szklane, do klasycznych stopnie drewniane, do minimalistycznych oba rodzaje, do designerskich szklane, a do industrialnych metalowe.

Nowoczesne schody drewniane w salonie prezentują się wyjątkowo, ale muszą być zaaranżowane tak, by pasowały do całego wnętrza. Warto o tym pamiętać już na etapie budowy i projektowania domu. Należy ustalić konstrukcję oraz wybrać ich kształt, kolor i materiał.

Schody drewniane – tradycja i elegancja
Nowoczesne schody drewniane w salonie prezentują się wyjątkowo, ale muszą być zaaranżowane tak, by pasowały do całego wnętrza. Warto o tym pamiętać już na etapie budowy i projektowania domu. Należy ustalić konstrukcję oraz wybrać ich kształt, kolor i materiał.

Jeśli w domu znajdują się np. meble drewniane i w kuchni blat dębowy lub z innego gatunku drewna, również schody powinniśmy wykonać z tego materiału. Wnętrza lubią harmonię, a zatem warto zachować ten sam styl. Poza tym drewno – czy to meble, czy blaty drewniane – to materiał szlachetny i naturalny, który wprowadza przyjemną atmosferę i domowe ciepło.

Drewno – uniwersalne rozwiązanie
Eleganckie schody drewniane to dobre rozwiązanie do mieszkań w stylu skandynawskim i nowoczesnym, ale nie tylko. Będą one dość uniwersalnym rozwiązaniem, gdyż drewno sprawdzi się wszędzie – a do tego jest trwałe i ciepłe. Pasują też do wnętrz urządzonych w rustykalnym, romantycznym czy klasycznym. Ze schodami drewnianymi komponować się będą zarówno drewniane blaty dębowe lub inne, podłoga, meble, ale i płytki.

Jakie gatunki drewna wybrać?
Schody drewniane to powrót do natury, np. schody jesionowe występują w naturalnej barwie. Można też wykonać schody rozjaśnione lub bielone, które dodadzą wnętrzu elegancji. Mniej popularne są z kolei modele z drewna egzotycznego – częściej wykonuje się schody z gatunków rodzimych jak dąb, buk, jesion, sosna, wiśnia itd.

Jeden komentarz

  1. My mamy drewniane schody ze szklaną balustradą – połączenie klasyki i nowoczesności. Balustradę zamawialiśmy na szklane. eu, wyszła bardzo łandie

Napisz komentarz...