Wydajne pompy basenowe

Wydajne pompy basenowe – efektywne filtrowanie wody w basenie

Obecnie coraz częściej korzystamy z przydomowych basenów, które rozstawiamy w ogródkach w gorące dni. Dmuchane baseny rodzinne przeznaczone dla kilku osób wyposażone są w szereg urządzeń, dzięki którym nie musimy martwić się o czystość zbiornika czy filtrowanie wody.

W tym celu wykorzystuje się nowoczesne pompy basenowe, które są proste w obsłudze i ułatwiają nam wypoczynek, zwłaszcza, jeśli regularnie korzystamy z ogródka oraz basenu. Te same urządzenia stosowane są również na basenach, które najczęściej zasilane są chlorowaną lub ozonowaną wodą.

Basen napełniony świeżą wodą
Najwygodniejszym sposobem filtrowania wody w basenie jest stosowanie specjalnej pompy, która usuwa ze zbiornika wszelkie zanieczyszczenia i sprawia, że z przyjemnością chłodzimy się w świeżej wodzie w upalne dni. W zależności od wielkości zbiornika możemy wybrać odpowiedni model pompy.

Profesjonalne pompy do filtrowania wody w basenie
Pompy przystosowane do filtrowania wody w basenie znakomicie spełniają swoją rolę niezależnie od tego, jaką wodą wypełniono zbiornik. Można je stosować zarówno do wody uzdatnianej chlorem, bromem lub jodem, jak również do wody morskiej. Nowoczesne, samozasysające pompy poziome Ebara oraz elektryczne pompy Lowara – to najnowsze propozycje pomp przeznaczone do filtrowania wody w basenach.

pompy basenowe

Pompy Lowara – uniwersalne zastosowanie i wysoka jakość
Pompy Lowara to bardzo wydajne urządzenia elektryczne charakteryzujące się wysoką sprawnością. Mogą one skutecznie filtrować wodę o temperaturze nawet 40 stopni Celsjusza. Wykonane zostały ze stali nierdzewnej ze specjalnymi przyłączami gwintowanymi, dlatego wyróżnia je trwałość i niezawodne działanie. Zostały przystosowane do filtrowania wody w małych basenach na potrzeby domku jednorodzinnego, a także do użytku komunalnego. Generalnie wykorzystuje się je do zbiorników wody, choć można je również stosować do zastosowania przemysłowego, jednak w ograniczonym zakresie. To pompy zalewane automatycznie, dzięki czemu są proste w obsłudze. Pompa Lowara posiada jedno i trójfazowe zasilanie i cechuje się maksymalną wydajnością do30 m³/h. Warto zwrócić uwagę na monoblokowe pompy odśrodkowe marki Lowara z wbudowanym układem ejektora, dzięki czemu funkcjonują również w przypadku wody z rozpuszczonym gazem.

Ebara – niezawodne i sprawdzone pompy
Firma Ebara jako jeden z czołowych producentów pomp wodnych konstruuje nowoczesne, energooszczędne i niezwykle sprawne urządzenia przeznaczone do różnych zastosowań. Pompy basenowe Ebara zostały wykonane z technopolimeru i dodatkowo wzmocnione włóknem szklanym.

Poziome pompy basenowe Ebara
Pompa Ebara to odśrodkowe, samozasysające urządzenie z filtrem zaprojektowane do oczyszczania wody z basenów kąpielowych. Ten rodzaj pompy jest powszechnie wykorzystywany do cyrkulacji wody w systemach filtracyjnych zbiorników wodnych, takich jak baseny czy fontanny. Są odporne na korozyjne działanie wody chlorowanej i ozonowanej, dlatego cieszą się ogromnym powodzeniem i są powszechnie wykorzystywane w instalacjach wodnych na basenach publicznych – do zasilania wodnych urządzeń i efektywnego filtrowania wody. Pomy basenowe Ebara filtrują wodę w urządzeniach wodnych takich jak kaskady, sztuczne rzeki oraz zjeżdżalnie w Aquaparkach. Pompa współpracuje z silnikiem jednofazowy 50 Hz w trybie ciągłym i wyróżnia się maksymalnym ciśnieniem roboczym 3 bar. Efektywny filtr kloszowy również wykonany z trwałego technopolimeru sprawia, że proces filtracji przebiega sprawnie i zgodnie z oczekiwaniami użytkownika, a akweny zostają zaopatrzone w świeżą, czystą wodę.

Napisz komentarz...