Jakie pokrycie dachowe jest idealne dla nowoczesnych projektów?

Jakie pokrycie dachowe jest idealne dla nowoczesnych projektów?

Pokrycie dachowe powinno być dopasowane do kąta nachylenia dachu, a także wytrzymałości jego więźby, przewidzianych w projekcie. Jednak każdy zdaje sobie sprawę, że estetyka w tym przypadku również ma znaczenie. Przecież to dach nadaje budynkowi reprezentacyjny charakter. W zależności od tego, jakie systemy dachowe wybierzemy, mogą one optycznie korygować bryłę budynku, a także doskonale komponować go z otaczającym krajobrazem. Przy nowoczesnych projektach najczęściej wybiera się ciemne rodzaje dachówek, które doskonale kontrastują z jasnymi tynkami i elementami z drewna. Jednak nie tylko wygląd się liczy. Zatem czym najlepiej kierować się przy wyborze materiału, który ma pokryć dach nowoczesnego domu?

Rodzaje dachówek na domy nowoczesne
W nowoczesnym budownictwie najczęściej wykorzystywane są dachówki płaskie. Są to systemy dachowe cieszące się największym zainteresowaniem. Popularność zyskują również pokrycia z blachy płaskiej oraz przykuwające wzrok wykończenia kamienne. Jednak pojawia się pytanie, które wybrać, by decyzja padła na najlepsze dachówki?

Eleganckie płaskie dachówki
W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na wybranie nowoczesnych projektów domów. Ze względu na to, dba się o jego estetykę znacznie bardziej niż jeszcze kilka lat temu. Przy wyborze materiałów, które mają składać się w doskonałą i trwałą budowę, nie chodzi już tylko o wysoką jakość i niezawodność, ale również o wygląd. Takie elementy, jak dachy są więc jedną z trudniejszych decyzji, jakie należy podjąć podczas budowy domu. Wybór najczęściej pada na dachówki płaskie. Ich największą zaletą, jest to, że są one niezwykle proste, ale jednocześnie mają w sobie niepowtarzalną charakter i dlatego właśnie idealnie komponują się z nowoczesnymi projektami. Sprawiają, że cały dom nabiera eleganckiego wyglądu.

Warto zaznaczyć, że dachówki płaskie mogą być błyszczące i matowe. Są również różne rodzaje dachówek tego typu. Wyróżnia się dachówki ceramiczne i dachówki cementowe. Obecnie najczęściej wybierane są kolory dachówek, które wpasowują się w nowoczesne trendy. Tak więc w większości są to różne odcienie szarości, czerni, a także antracytu.

Walory estetyczne i nie tylko
Płaskie dachówki stają się popularne nie tylko ze względu na ich walory estetyczne. Są również materiałem solidnym i odpornym na działanie czynników atmosferycznych. Dodatkowo gwarantują one wysoką izolację akustyczną.

Artykuł powstał przy udziale ekspertów firmy BMI GROUP, lidera w produkcji dachówek. Więcej przydatnych informacji znajdą Państwo na stronie producenta dachówek: https://wiedza.braas.pl

Napisz komentarz...