Kominki z płaszczem wodnym

Kominki z płaszczem wodnym – jak działają i dlaczego warto w nie zainwestować?

Kominki z płaszczem wodnym to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, cieszące się coraz większą popularnością. Pozwalają one nie tylko skutecznie podnieść temperaturę powietrza wszystkich pomieszczeń w domu, ale również idealnie nadają się do podgrzewania wody. Dlaczego jeszcze warto zainstalować tego typu kominki we własnym mieszkaniu?

Kominki z płaszczem wodnym – doskonała alternatywa ogrzewania domu
Ogrzewanie domu przy pomocy kominka z płaszczem wodnym stanowi doskonałą opcję w przypadku dużych powierzchni. Sam kominek może jednocześnie ogrzewać nawet kilka pomieszczeń, co z kolei znacząco obniża rachunki w sezonie grzewczym. Należy zwrócić uwagę na to, że tradycyjne kominki typu koza lub piece żeliwne ze względu na swoją małą funkcjonalność często pełnią wyłącznie rolę ozdobną. Nie są w stanie podnieść temperatury powietrza w innych wnętrzach, niż w tych, w których aktualnie się znajdują. Jeśli więc głównym zadaniem kominka ma być skuteczne ogrzanie całego domu, warto zainwestować w wersję z płaszczem wodnym.

W jaki sposób działa kominek z płaszczem wodnym?
Z pozoru kominek z płaszczem wodnym wygląda praktycznie identycznie jak jego tradycyjny odpowiednik. Obie wersje znacząco różnią się jednak budową wewnętrzną. Korpus kominka z płaszczem wodnym otoczony jest specjalną komorą, zbudowaną z podwójnych ścianek wypełnionych wodą. W wyniku procesu spalania, woda odbiera ciepło, które z kolei zostaje transportowane do centralnej instalacji grzewczej. Dzięki temu, ogrzewane jest nie tylko powietrze we wszystkich pomieszczeniach w domu, ale również sama woda użytkowa.

Zalety kominków z płaszczem wodnym
Ogrzewanie mieszkania tym sposobem jest przede wszystkim niezwykle skuteczne. Nagrzana woda przekazywana zostaje bezpośrednio do grzejników, dzięki czemu ciepło jest bardzo efektywnie wykorzystywane. Nie można również zapominać o tym, że takie kominki okażą się niezwykle przydatne podczas mroźnych dni lub w trakcie awarii kotła głównego albo ogrzewania elektrycznego.

Ponadto, zainstalowanie kominka w domu, wprowadza do pomieszczenia przytulną oraz klimatyczną atmosferę. Duża dostępność różnych rodzajów obudowy sprawia, że bez problemu można wybrać odpowiedni model, który będzie idealnie współgrał z daną aranżacją wnętrza.

Niestety, ale jednocześnie należy liczyć się z tym, że koszt zakupu kominka z płaszczem wodnym jest często co najmniej dwukrotnie wyższy, niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Jeśli jednak zdecydujemy się na rozprowadzenie otrzymanego ciepła na wszystkie pomieszczenia w domu z czasem okaże się, że ta inwestycja stała się doskonałym sposobem pomagającym zaoszczędzić nawet 30% kosztów ogrzewania w przeciągu roku.

Napisz komentarz...