Stalowe drzwi wejściowe do domu

Stalowe drzwi wejściowe do domu

Zakup drzwi zewnętrznych to bardzo ważna kwestia. Zazwyczaj w trakcie swojego życia, nie stoimy zbyt często przez takim zadaniem. W sklepach dostępna jest bardzo szeroka oferta. Wybierając je trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim materiał, z którego je wykonano oraz szereg istotnych parametrów. Wiele osób jednak uważa, że najlepszym rozwiązaniem są drzwi stalowe.

Dlaczego warto wybrać drzwi stalowe?
Stalowe drzwi wejściowe do domu mają naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim są one bardzo trwałe, dzięki specjalnej cynkowej powłoce, nie ma obawy, że nastąpi korozja. Ponadto wbrew pozorom nie muszą one prezentować się bardzo topornie i ciężko. W sklepach można znaleźć drzwi stalowe (mikea.eu/product/linia-thermika-felc/) pasujące do niemal każdej aranżacji. W zależności od rodzaju, powierzchnia drzwi może być pokryta specjalną folią, polakierowana lub nawet pokryta płytą, która przypomina drewno. Do wyboru jest naprawdę wiele kolorów i wzorów, dlatego bez żadnego problemu można znaleźć model, który jest idealnie dopasowany do elewacji i stylu w jakim utrzymany jest budynek. Warto także podkreślić, że skrzydła są dostępne zarówno w wersji pełnej jak i z przeszkleniami ze szkła hartowanego.

Kolejną zaletą jest niesamowita trwałość drzwi stalowych. Są one bardzo stabilne, odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz na różne uszkodzenia mechaniczne. Ponadto z pewnością wytrzymają próby włamania. Pod tym względem są dużo lepsze niż drzwi z PCV lub drzwi drewniane. Ponadto warto wspomnieć, że stal to surowiec, który bardzo często wzmacnia się prętami hartowanymi, a także specjalnymi antywyważeniowymi bolcami. Dzięki temu domownicy mogą się czuć całkowicie bezpiecznie.

Inne informacje o drzwiach stalowych
Warto jednak podkreślić, że drzwi stalowe nie mają właściwości izolacyjnych. Dlatego, warto zwrócić uwagę na to, żeby miały one wypełnienie ze specjalnej pianki izolacyjnej. Dodatkowo cena drzwi stalowych jest bardzo atrakcyjna. W tym przedziale cenowym bardzo ciężko jest znaleźć jakiekolwiek lepsze rozwiązanie. Drzwi stalowe charakteryzują się także dość dużym ciężarem, co może być potencjalnie problematyczne podczas ich montażu.

Drzwi zewnętrzne stalowe a drzwi antywłamaniowe
Aby zapewnić sobie i pozostałym domownikom maksymalne bezpieczeństwo i komfort, warto wybrać drzwi stalowe, które mają właściwości antywłamaniowe. Można wyróżnić sześć klas takich drzwi. Warto jednak pamiętać, że montaż drzwi antywłamaniowych nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeżeli okna i drzwi tarasowe pozwalają na łatwe dostanie się do domu. W drzwiach antywłamaniowych zwykle umieszczone są specjalne bolce, które po zamknięciu wsuwają się w otwory obecne w ościeżnicy. Uniemożliwia to nieproszonym gościom wejście do domu. Ważnym elementem są także specjalne zamki, które mogą mieć różne klasy odporności na włamania.

Napisz komentarz...