Roca One Day Design Challenge

Roca | Konkurs dla młodych architektów „Roca One Day Design Challenge”

Szanowni Państwo, w imieniu Roca Polska Sp. z o.o. która jest organizatorem Konkursu dla młodych architektów „Roca One Day Design Challenge”, chcemy poinformować, że został on przełożony na późniejszy termin z uwagi na globalną sytuację wywołaną rozwojem koronawirusa COVID-19, wpływającą na realizację międzynarodowych wydarzeń.

Nasza decyzja jest podyktowana troską o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia i wszystkich zaangażowanych w jego przygotowanie osób, a także chęcią zapewnienia jak najlepszego przebiegu konkursu. Ufamy, że decyzja ta spotka się z Państwa zrozumieniem, a realizacja Roca One Day Design Challenge w późniejszym terminie pozwoli na jego organizację na najwyższym poziomie. Wkrótce poinformujemy Państwa o nowej dacie wydarzenia.


 

„Roca One Day Design Challenge” powraca do polskich młodych architektów i projektantów, aby sprawdzili swoją kreatywność w III edycji konkursu.

W 2020 roku międzynarodowy konkurs designu, organizowany przez firmę Roca, będzie obecny już w 20 miastach i 18 krajach świata. Uczestnicy po raz kolejny podejmą wyzwanie projektowe. Ich zadaniem będzie przedstawienie innowacyjnego rozwiązania do przestrzeni łazienkowej. Na jego wykonanie będą mieli tylko jeden dzień. W 2019 roku konkurs otrzymał prestiżową nagrodę „Red dot” a w 2020 – „If design award”, w kategorii: komunikacja.

III edycja „Roca One Day Design Challenge” w Polsce odbędzie się 28 marca br. (sobota) w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, który mieści się na ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie. To jeden z najbardziej ekscytujących konkursów dla młodych projektantów i architektów na całym świecie.

„Roca One Day Design Challenge” zainicjowany przez markę globalną Roca, lidera w sektorze łazienkowym, stawia wyzwanie stworzenia oryginalnych rozwiązań i innowacyjnych koncepcji do przestrzeni łazienkowej, tylko w jeden dzień! Konkurs jest przeznaczony dla studentów wzornictwa i architektury, młodych profesjonalistów, którzy nie ukończyli jeszcze 30 roku życia.
Zadanie konkursowe będzie dotyczyło zagadnienia dotyczącego przestrzeni łazienkowej, a założenia, zostaną ogłoszone rano w dniu konkursu. Największym wyzwaniem dla uczestników będzie presja czasu. Każdy z nich będzie mógł projektować sam lub w grupie (max. 2 osobowej). Najważniejszymi kryteriami, którymi będą kierować się członkowie Jury będą: oryginalność, design i walory użytkowe koncepcji.

Roca One Day Design Challenge 2020

Okres rejestracyjny online będzie trwał do 25 marca 2020 roku. Uczestnicy, mogą także rejestrować się osobiście na miejscu w sobotę rano w IWP od 9.00 do 10.30. Zadanie konkursowe i jego założenia zostaną ogłoszone 28 marca br. o 9.30. Od tej pory uczestnicy, walcząc z czasem, mogą projektować do 16.00. Następnie odbędą się obrady Jury i ceremonia ogłoszenia wyników – ok. 18.30.

Roca One Day Design Challenge 2020

W skład Jury konkursowego trzeciej edycji „Roca One Day Design Challenge” w Polsce wejdą profesjonaliści oraz osobistości ze świata architektury i designu: Oskar Zięta – wybitny projektant i właściciel firmy Zieta Prozessdesign, Krystyna Rzehak – dyrektor kreatywna IWP, najstarszej polskiej instytucji zajmującej się designem, Marta Sękulska-Wrońska – prezes Oddziału Warszawskiego SARP, członek Kolegium Sędziów Konkursowych SARP i Mazowieckiej Izby Architektów, prof. Michał Stefanowski – projektant biura INNO+NPD i kierownik Katedry Projektowania na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Joanna Dec-Galuk – dyrektor marketingu Roca Polska.

Pierwsza nagroda w III polskiej edycji konkursu wyniesie 1000 EURO, druga – 700 EURO, a trzecia – 400 EURO. W dodatku Jury może przyznać dodatkową nagrodę fundacji Wa Are Water w wysokości 400 EURO za projekt, który w ciekawy sposób zaakcentuje tematykę zrównoważonego rozwoju.

Roca One Day Design Challenge - Jury

Patronat instytucjonalny nad wydarzeniem objęły: Instytut Wzornictwa Przemysłowego i Stowarzyszenie Architektów Rzeczpospolitej, odział Warszawa.

Konkurs ma charakter międzynarodowy. Pierwsza edycja odbyła się w Hiszpanii w 2012 roku. Celem jest ekspansja na skalę światową. W ostatnim roku kompetencje odbyły się w 14 miastach na całym świecie, takich jak: Katowice (Polska), Sofia (Bułgaria), Lizbona (Portugalia), Moskwa (Rosja), Londyn (Wielka Brytania), Sao Paulo (Brazylia), Shanghai i Pekin (Chiny), Muscat (Oman), Barcelona i Madryt (Hiszpania), Dubai (Emiraty Arabskie), Singapur i Hong Kong. Więcej informacji na stronie: www.onedaydesignchallenge.net.

Harmonogram spotkania:
• 9.00 – 10.30 – rejestracja uczestników
• 9.30 – prezentacja zadania konkursowego
• 9:30 – 16:00 – projektowanie
• od 16:00 – obrady Jury
• ok. 18:30 – uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Rejestracja: http://www.onedaydesignchallenge.net/en/contests/poland/poland-2020

Napisz komentarz...