Meble do nowoczesnego salonu

Meble do nowoczesnego salonu

Salon to bez wątpienia serce każdego domu, miejsce spotkań domowników oraz ich gości. Urządzenie go w stylu, który zapewni komfort i tak zwaną dobrą aurę nie zawsze jest łatwe. Niebagatelny wpływ na to wszystko mają meble do salonu. Warto wybrać je bardzo starannie. Sprawdźmy zatem jak urządzić nowoczesny i przyjazny salon.

Nowoczesność w salonie to wielki atut nowo budowanych domów, jednak pamiętać należy, że przy złym dobraniu mebli ta nowoczesność może stać się zarazem wadą. Jedną z najważniejszych cech stylu nowoczesnego jest oczywiście oszczędność i prostota. Jednakże jeśli przesadzimy z oszczędnością, nasz salon straci swoją funkcjonalność, a co za tym idzie pozytywną energię.

Duże znaczenie w opisywanym stylu mają barwy. Chłodne, kontrastujące ze sobą kolory bardzo często są proponowane przez architektów. Poza zestawieniem czerni i bieli bardzo często mamy do czynienia z połączeniem bieli i brązu czy bieli i szarości.

Meble w stylu nowoczesnym
Najczęstszym zabiegiem projektantów wnętrz jest umieszczenie mebli drewnianych w chłodnych, nowoczesnych wnętrzach. Ma to na celu ocieplenie wnętrz i znalezienie odpowiedniej proporcji. Doskonale pasują na przykład drewniane blaty długiego stołu rozkładanego czy stoliki kawowe z drewnianym blatem. Coraz częściej spotkać można również stalowe, eleganckie stelaże stołów w połączeniu właśnie z blatem drewnianym.

Pamiętajmy, że urządzając swój salon w stylu nowoczesnym musimy pamiętać o zachowaniu umiaru. Mebli nie powinno być za dużo. Szafka RTV, stół i krzesła, sofa, stolik kawowy, ewentualnie jakiś regał. Nic więcej nie potrzeba. Uwagę powinny przykuwać atrakcyjne i wyraziste dodatki, które zdecydowanie ożywiają wnętrze. Istotnym elementem jest również światło, które pozwoli uwypuklić eleganckie, nowoczesne meble w naszym salonie. Warto zadbać o duże przeszklenia, ale i również światło sztuczne. Nowoczesne lampy nadadzą wnętrzu charakteru.

Artykuł powstał dzięki informacjom zamieszczonym na stronie modo4u.pl.

Napisz komentarz...