Skalne akcenty – sposób na niepowtarzalne wnętrze

Skalne akcenty – sposób na niepowtarzalne wnętrze

Nowa kolekcja płytek ceramicznych Gateway sygnowana przez Villeroy & Boch to propozycja inspirowana łupkami – skałami o charakterystycznej warstwowej strukturze. Projektanci marki zaproponowali gres porcelanowy z niepowtarzalnymi wzorami, teksturami i kombinacjami kolorystycznymi, które pozwalają na aranżację nieszablonowego wnętrza. Mało kto wie, że łupki to skały wyróżniające się ogromną różnorodnością barw. Ta wyjątkowa kompozycja kolorystyczna doskonale sprawdza się w nowoczesnych i unikalnych wnętrzach.

Kolekcja Gateway to interpretacja surowej tekstury łupka, przeniesiona na projekt aranżacji ścian i podłóg. Warstwy charakterystyczne dla tego kamienia przybierają na płytkach formę delikatniejszą od naturalnej. Paleta barw skały łupkowej spotykanej w przyrodzie obejmuje szeroką gamę odcieni – od czarnego, przez srebrzystoniebieski i zielony, po brąz i pomarańcz. Projektanci marki zainspirowali się tymi barwami, a rezultatem jest wyjątkowa kolekcja w modnych kolorach. Wszystkie płytki oraz akcesoria kolekcji Gateway są dostępne w czterech wariantach kolorystycznych: głębokiej czerni Midnight Black, zdecydowanej szarości Manhattan Grey, Dark Olive o zielonkawym połysku oraz Foggy White – jasnym odcieniu, który jest doskonałym elementem do aranżacji mocniejszych akcentów.

Płytki z kolekcji Gateway Villeroy & Boch z nieszkliwionego gresu porcelanowego

Kolekcja Gateway pozwala na stworzenie unikalnych i ciekawych aranżacji na dużych przestrzeniach, np. w sektorze komercyjnym. Hotelowe lobby, poczekalnie, budynki administracji, a nawet baseny i ośrodki odnowy biologicznej czy publiczne przestrzenie na świeżym powietrzu – każde z tych miejsc może zostać zaprojektowane w sposób funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie. Płytki sprawdzą się także w prywatnych domach i mieszkaniach – od salonów i jadalni, przez sypialnie, gabinety, korytarze i kuchnie, po tarasy i balkony. Pozwolą one stworzyć niepowtarzalną przestrzeń, którą każdy zapamięta na długo. Tym, co je wyróżnia, jest ceramiczna impregnacja vilbostoneplus, dzięki której czyszczenie gresu nie sprawia trudności – brud nie wnika w strukturę płytki.

Płytki z kolekcji Gateway Villeroy & Boch z nieszkliwionego gresu porcelanowego dostępne są w czterech formatach: 30 x 60 cm, 60 x 60 cm, 30 x 120 cm oraz 60 x 120 cm. Seria ta może być wykorzystana zarówno do pokrycia całej powierzchni jednakowymi elementami, jak i do stworzenia ciekawych kombinacji z płytek w kilku rozmiarach – także na ścianie! W kolekcji znajdziemy również cztery dodatkowe, modułowe formaty i płytki schodowe o wymiarach 30 x 120 cm z frezowanymi rowkami. Wszystkie warianty posiadają właściwości antypoślizgowe klasy R10 – jest to standard wyższy od wymaganego minimum w przypadku podstawowych płytek ceramicznych. Podwyższona antypoślizgowość znacznie podnosi komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania. Płytki w formatach 30 x 60 cm oraz 60 x 60 cm dostępne są także w wersji z właściwościami antypoślizgowymi klasy R11/B. Oznacza to, że klasa B doskonale sprawdzi się w miejscach o podwyższonej wilgotności, np. na basenach, w saunach czy w ośrodkach odnowy biologicznej. Klasa R11 dedykowana jest natomiast miejscom użyteczności publicznej.

Płytki z kolekcji Gateway Villeroy & Boch z nieszkliwionego gresu porcelanowego

W kolekcji Gateway znajdziemy również wszystkie elementy, których architekci mogliby spodziewać się w spójnym, nowoczesnym koncepcie wnętrz – mozaikę o wymiarach 7,5 x 7,5 cm na siatce w arkuszach wielkości 30 x 30 cm, doskonałą do kabin prysznicowych z odpływem liniowym, dekor w formacie 30 x 60 cm oraz listwy przypodłogowe o wymiarach 7,5 x 60 cm.

Napisz komentarz...