Zastosowanie taśmy LED z układem cyfrowym – sterowanie każdą diodą osobno

Zastosowanie taśmy LED z układem cyfrowym – sterowanie każdą diodą osobno

Nowoczesne, innowacyjne produkty oświetleniowe typu LED to zaawansowane technologicznie rozwiązania, z których można tworzyć ciekawe dekoracje świetlne. Możliwości, jakie daje nam technologia LED, próżno by szukać wśród tradycyjnych źródeł światła.

Taśmy LED już od kilku sezonów cieszą się ogromną popularnością i są wykorzystywane do oświetlania różnych pomieszczeń, powierzchni, a nawet miejsc na zewnątrz budynków. Taśmy są elastyczne, wytrzymałe, trwałe, wykonane z wysokiej jakości komponentów.

Taśma LED

Najprostsze taśmy można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Są długowieczne, zapewniają mocne i intensywne światło. Jednakże renomowani producenci oświetlenia LED idą o krok do przodu i oferują wiele wyspecjalizowanych produktów, które przeznaczone są do zadań specjalnych. Jednym z nich są z pewnością taśmy LED, które posiadają układ cyfrowy. Dzięki czemu możliwe jest sterowanie każdą diodą osobno, a nie jedynie włączanie czy wyłączanie całej taśmy.

LED

Nowoczesne, praktyczne i wyjątkowo efektowne taśmy LED, w których można sterować diodami cyfrowo, to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którym zależy na tym, by świetlenie pełniło funkcje dekoracyjne i pozwalało na kształtowanie przestrzeni. Taśmy współdziałają z nowoczesnymi, inteligentnymi sterownikami. Możliwe jest sterowanie taśmami i wszystkimi diodami drogą radiową za pomocą pilota czy nawet smartfonu. Dzięki taśmom z modułem cyfrowym można tworzyć niezwykłe aranżacje, w zależności od indywidualnych potrzeb. Takie zaawansowane technologicznie taśmy sprawdzą się nie tylko we wnętrzach mieszkalnych, ale też w pomieszczeniach biurowych, w sklepach, na witrynach, półkach promocyjnych, a także na targach i wystawach na stoiskach prezentujących produkty. Praktyczne zastosowanie taśmy można zobaczyć na poniższym filmie:

Taśmy LED wraz ze wszystkimi innymi komponentami inteligentnego oświetlenia dają praktycznie nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o kreowanie przestrzeni i budowanie nastroju za pomocą światła. Co więcej, oświetlenie LED jest nie tylko efektowne, ale również długowieczne i energooszczędne. Inwestycja pod każdym względem jest więc niezwykle opłacalna.

Artykuł powstał przy współpracy z RESTAN

Napisz komentarz...