Ekologiczne środki czyszczące - bezpieczne i skuteczne

Czy ekologiczna chemia czyszcząca jest skuteczna?

Sprzątanie trzeba regularnie powtarzać. Walka z brudem, roztoczami i bakteriami nigdy się nie kończy. Dbamy o porządek sami lub zlecamy tę czynność firmie sprzątającej. Do czyszczenia i mycia używamy środków czystości dostępnych w sklepach, często o dużej zawartości substancji chemicznych. Warto jednak wykorzystać ekologiczne płyny i proszki, które są bardziej przyjazne dla zdrowia oraz środowiska.

Do czego można użyć ekologicznych środków czystości?
Przy pomocy naturalnych i profesjonalnych środków czystości jak np. Pramol Chemie AG (zob.i-posprzatane.pl/marki/pramol-chemie-ag/) możemy umyć prawie wszystko. Sprawdzają się podczas mycia okien i luster, blatów kuchennych, frontów mebli, podłóg. Można ich użyć także do prania tapicerki i dywanów oraz jako środki piorące do ubrań. Coraz częściej naturalna chemia wykorzystywana jest do pracy przez profesjonalne firmy sprzątające.

Produkty bezpieczne dla zdrowia i środowiska
Proste i zdrowe środki czystości możemy przygotować sami. Domowe płyny, proszki, pasty przygotowuje się najczęściej na bazie sody oczyszczonej i octu lub kwasku cytrynowego z dodatkiem olejków zapachowych. Takie samodzielnie przygotowane produkty nie zawierają konserwantów. Po zmieszaniu sody z octem powstaje substancja o silnych właściwościach żrących, która skutecznie usuwa najtrudniejsze plamy. Problemem jest jednak przechowywanie takich substancji, a także tworzenie ich w odpowiednich proporcjach.

Ekologiczna chemia czyszcząca dostępna w sklepach jest gotowym, wygodnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą same przygotowywać środków czyszczących lub przeszkadza im ostry zapach octu. Naturalne środki czyszczące dostępne w sprzedaży są pachnące, przyjemne w stosowaniu i w wielu przypadkach okazują się skuteczniejsze od domowych.

Ekologiczne środki czyszczące - bezpieczne i skuteczne

Ekologiczne środki czyszczące – bezpieczne i skuteczne
Środki do czyszczenia i prania nie muszą zawierać żrących, chemicznych substancji, aby usunąć skutecznie brud, tłuste plamy, osady i niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje.

Do produkcji ekologicznych środków czystości używa się bezpiecznych dla zdrowia, biodegradowalnych surowców, nie zawierających konserwantów, barwników petrochemicznych, enzymów, fosforanów ani syntetycznych substancji zapachowych. Są przyjazne dla ludzi i środowiska naturalnego, nie powodują alergii, wytwarzane są z naturalnych składników roślinnych i mineralnych.

Skuteczność naturalnych środków czyszczących jest potwierdzona. Polecają je nie tylko osoby prywatne, stosujące je z powodzeniem w swoich domach, lecz także profesjonalne firmy sprzątające, które mogą pochwalić się pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów.

Napisz komentarz...