Bosch dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zapobiega marnowaniu żywności

Bosch dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zapobiega marnowaniu żywności

Obecnie, wiele mówi się o życiu w duchu zero waste. Jednak jakie realne kroki możemy podjąć by przedłużyć świeżość produktów spożywczych? Systemy próżniowe marki Bosch gwarantują zachowanie świeżości nawet dwukrotnie dłużej! To doskonały sposób na ograniczenie marnowania żywności.

Technologia próżniowa jest szeroko stosowana w przemyśle spożywczym, aby wydłużyć czas przechowywania żywności i jej świeżości bez dodatkowych konserwantów. Teraz możesz cieszyć się nią w domu! Jeden klik i Twój blender ręczny lub blender kielichowy VitaMaxx marki Bosch zamieni się w wydajne urządzenie odsysające powietrze.

Jak to działa?
Specjalna przystawka odsysa powietrze wytwarzając warunki próżni. Brak tlenu skutecznie ogranicza rozwój bakterii i grzybów, co przekłada się na dłuższy termin przydatności do spożycia.

VitaMaxx

Zachowanie dłuższej świeżości to nie wszystko. Próżnia to wspaniały sposób na bardziej aromatyczne mięsa i ryby – marynaty i przyprawy w warunkach próżni przenikają efektywniej i szybciej. Ponadto wykorzystanie woreczków próżniowych umożliwia gotowanie metodą sous vide. To zupełnie nowy poziom smaku. Potrawy utrzymują pełnię smaków i aromatów, a utrata wartości odżywczych podczas procesu przetwarzania jest zminimalizowana. Woreczki są także idealne do mrożenia, ponieważ chronią produkty przed utratą naturalnej wilgoci i powstawaniem tzw. zmarzliny powierzchniowej, która skutkuje odbarwieniami oraz zmianą wyglądu i struktury żywności.

Dodatkowo blender kielichowy VitaMaxx umożliwia proces blendowania w warunkach próżni. Zapewnia to niesamowicie gładką konsystencję i zachowanie naturalnych kolorów świeżych koktajli, shake’ów, czy domowego pesto.

Do wygodnego przechowywania potraw, dostępne są trwałe pojemniki, specjalne woreczki wielokrotnego użytku oraz poręczny bidon ToGo, które wykonano z bezpiecznych, atestowanych materiałów. Nie reagują one z żywnością i nie zmieniają naturalnego smaku potraw. Służą także do wielokrotnego użytku i można myć je w zmywarce. W ten sposób znacząco ograniczamy ilość domowych odpadów z tworzyw sztucznych i wspieramy zrównoważony styl życia. Jedz zdrowo i przechowuj mądrze.

Więcej informacji na: www.bosch-home.pl/systemy-prozniowe

Napisz komentarz...