Czym się kierować przy wyborze idealnego naczynia do smażenia?

Czym się kierować przy wyborze idealnego naczynia do smażenia?

Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek gospodarstwo domowe bez patelni. Dzięki niej można bardzo szybko przygotować większość potraw, a różnorodność w ich wyborze pozwoli nam gotować wygodnie i zdrowo.

Rodzaje patelni.
Kupując patelnie, warto zadać sobie przede wszystkim pytanie: jakiego rodzaju dania będziemy chcieli przygotowywać? Kotlety, naleśniki, grillowane mięso, a może całe dania? Odpowiedź na to pytanie pozwoli zdecydować się na wybór konkretnego kształtu, wielkości i powłoki, którą posiadają.

Idealne patelnie nie tylko ułatwiają gotowanie, powinny być również łatwe w czyszczeniu i bezpieczne dla zdrowia.

Rodzaje powłok
• Patelnie teflonowe goszczą niemal w każdym domu. Można w nich smażyć przy użyciu niewielkiej ilości tłuszczu. Dzięki teflonowej powłoce są to patelnie nieprzywierające, idealne do naleśników, jaj, czy placków. Warto jednak zaopatrzyć się w specjalne przybory kuchenne, ponieważ bardzo łatwo taką powłokę zarysować (sprawdź oferty patelni nieprzywierających na https://zasmakujradosci.pl/pl/menu/patelnie-nieprzywierajace-1141.html).
• Patelnie ceramiczne z kolei, cechują się wysoką odpornością na temperaturę, potrawy w nich dłużej zatrzymują ciepło. Są przyjazne dla środowiska i łatwe w czyszczeniu.
• Patelnie żeliwne – ich niewątpliwą zaletą jest trwałość. W związku z tym, że są bezpowłokowe, nie są narażone na zarysowania. Nie cieszą się jednak dużą popularnością ze względu na to, że są ciężkie i dużo droższe, niż teflonowe.
• Patelnie tytanowe to bardzo trwałe, nieprzywierające patelnie, bezpieczne dla zdrowia i odporne na zniszczenia. Jako jedne z niewielu nadają się do mycia w zmywarce.

Rodzaje patelni
Oprócz tradycyjnych patelni, dużym udogodnieniem są specjalne patelnie dla wygody przy przygotowaniu niektórych potraw.
• Grillowe – miłośnicy grilla z pewnością docenią zalety tego rodzaju patelni, dzięki którym z łatwością przygotujemy przeróżne mięsa.
• Patelnie do jajek – dzięki specjalnym wgłębieniom usmażymy idealne jajka sadzone.
• Patelnie do naleśników – ułatwiające swobodne przewracanie naleśnika lub obustronne smażenie.
• Patelnie wok – mające wyprofilowane dno, przeznaczone głównie do przygotowywania dań jednogarnkowych z ryżem, warzywami i mięsem.

Producenci patelni wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom. Dzięki różnym udogodnieniom, patelnia staje się prawdziwą królową wśród naczyń do przyrządzania potraw. Bez względu na to, jaki rodzaj wybierzemy, z pewnością gotowanie stanie się dużo przyjemniejszą czynnością i pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu. Sprawdź i porównaj patelnie na stronie https://zasmakujradosci.pl/pl/menu/patelnie-222.html

Czym się kierować przy wyborze idealnego naczynia do smażenia?

Napisz komentarz...