Panele japońskie - czyli subtelny pomysł na Twoje zacienione wnętrze

Panele japońskie – czyli subtelny pomysł na Twoje zacienione wnętrze

Choć słońce ma wiele zalet, a o jego promienie nie zawsze jest tak łatwo, to jednak w domowym zaciszu lub w biurach, często staramy się utrzymać ich dopływ w ryzach. Jak z pomocą paneli japońskich możemy sobie poradzić z tym zadaniem?

Aranżacja domu lub pomieszczenia biurowego nie zawsze jest łatwa. Wszystko za sprawą trudnych do podjęcia decyzji dekoracyjno-wykończeniowych oraz warunków zewnętrznych, które generują mniejsze lub większe zacienienie wnętrza. O ile w kuchni, dopływ światła może, a nawet powinien być duży, o tyle w sypialni, czy miejscu w którym pracujemy intensywnie przy komputerze lub tam, gdzie oglądamy telewizję jego intensywność warto ograniczać.

Standardowa roleta nie zawsze jest idealnym rozwiązaniem. Niekiedy nie pełni roli dekoracyjnej lub po prostu nie pasuje do wykończenia wnętrza. Znacznie bardziej atrakcyjną i przyciągającą wzrok formą, będą panele japońskie – sprawdźmy, co to za rozwiązanie.

Panele japońskie – o co chodzi?
Panele tego typu to nic innego jak eleganckie pasy materiału, które umieszcza się na przesuwnym karniszu. Panele zwisają luźno tuż przy oknie i mogą mieć różną długość. Wykonanie takiego panelu japońskiego na specjalne zamówienie umożliwia dobór konkretnej i dedykowanej pomieszczeniu opcji, która w finalnym rozrachunku na pewno sprawdzi się w roli praktycznej przesłony. Co jednak ważne i ciekawe, panele japońskie są także elementem różnorodnych kolekcji. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że można zakupić dowolnie wykończony materiał, czy to w kwiaty, czy też gładki w intensywnym lub lżejszym odcieniu. Każdy z takich wzorów sprawdzi się w dowolnej aranżacji, a jeśli zestawimy go w subtelny komplet z innymi dodatkami we wnętrzu to efekt będzie zachwycający.

Panele japońskie mogą służyć jako praktyczna przesłona okienna, ale nie tylko. Często stosuje się je również w biurach lub gabinetach kosmetycznych w celu przedzielenia określonych pomieszczeń. Dzięki temu wnętrze otrzymuje określony charakter, a każdy z pracowników może swobodnie i w skupieniu wykonywać swoje obowiązki.

Panele japońskie nie są trudne w montażu. Do ich zamocowania wystarczy metalowy panel, który z pomocą umieścimy przy suficie bez pomocy fachowców. W jakich aranżacjach sprawdzą się najlepiej?

Panel japoński, a konkretne aranżacje – sprawdź te możliwości!
Mogłoby się wydawać, że panele japońskie przede wszystkim wpasują się w te wnętrza, które są wykończone w orientalnym charakterze. Nie ma jednak nic bardziej mylnego. Panele japońskie to na tyle wdzięczne dekoracje okna, że można je zamocować w praktycznie każdym wnętrzu, a dzięki swojej oryginalnej formie, na pewno uda się podkreślić nimi ich wyjątkowe cechy.

Do nowoczesnego wnętrza warto wybrać panele japońskie w szarym odcieniu. We wnętrzu urządzonym klasycznie dużo lepiej sprawdzi się panel beżowy lub w brązach. Oczywiście dostępna gama kolorystyczna paneli japońskich na pewno zadowoli każdego, kto właśnie urządza, czy to pomieszczenia domowe, czy biurowe.

Nie masz pomysłu na to, jak zadbać o zacienienie swojego pomieszczenia? Wypróbuj praktyczne panele!

Napisz komentarz...