Kolekcja Fjord marki Krosno

Na kocu i w ogródku. Szklanki, karafki i salaterki idealne do obiadu na łonie przyrody

Świeże owoce i desery smakują najlepiej w otoczeniu przyrody, z dodatkiem chłodnych drinków oraz oczywiście – w gronie przyjaciół i rodziny. Przed nami wiosenno-letnie wyprawy na pikniki oraz śniadania (lub obiady) na trawie w ogrodzie. Warto się do nich dobrze przygotować, by kulinarna wyprawa na łono natury była doznaniem dla każdego ze zmysłów.

Bierz to, co najlepsze
Biesiadując na łonie przyrody pamiętajmy, by korzystać z jej darów rozsądnie. Posiłek na kocu czy przy stole w ogrodzie niech składa się z półmisków pełnych tych owoców i warzyw, którymi akurat karmi nas las, sad i pola. Wybór sezonowych i lokalnych smaków (co najwyżej z drobnym dodatkiem egzotyki, bo czy można odmówić sobie arbuza?), pozwoli nam piknikować bez wyrzutów sumienia, że nasz obiad przyjechał z drugiego końca świata. Z soczystych malin czy truskawek stworzymy niezwykłe kompozycje – zwłaszcza, jeśli skorzystamy z dużej patery.

Na kocu i w ogródku

Drobne owoce, jak winogrona, wiśnie czy porzeczki, czyli wszystko co może uciec poza obręb stołu, najlepiej podawać w zamkniętej salaterce Glamour od Krosno Glass. Sprawdzi się idealnie też do warzywnych sałatek. To klasyczny wzór stołowej elegancji – proste ścianki i gładkie obrzeże przypadną do gustu miłośnikom minimalistycznych form. Całość sezonowej kompozycji ustawmy na dużej, drewnianej tacce i uzupełnijmy ją serami – regionalny koryciński czy oscypek będą świetnie pasować do owoców lasu.

Jeśli na piknik wybieramy się z dala od domu, to zabierzmy ze sobą naczynia z przegródkami. Oczywiście wypełnione jagodami, malinami, jeżynami czy agrestem – z łatwością pomieszczą się w dzielonej salaterce Sweet & Savoury (dostępna na www.krosno.com.pl). Wykonane z trwałego szkła Crystalline naczynie jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, możemy więc z powodzeniem zabrać je na plenerowy piknik.

Wiosna i lato w Twojej szklance
Przy wiosenno-letniej obfitości nie sposób odmówić sobie radości miksowania i blendowania. Podczas piknikowania nic nie smakuje lepiej od samodzielnie zrobionej lemoniady czy własnoręcznie wyciśniętego soku. To wszystko podane rzecz jasna z kostkami lodu (może uda się je przechować w przewoźnej chłodziarce?). Ten zestaw uratuje nas podczas upalnego popołudnia.

Jeśli chłodnymi, owocowymi trunkami chcemy cieszyć się na kocu warto wybrać dzbanki i szklanki z grubszym, dociążonym dnem. Dzięki temu nawet napełnione będą w miarę stabilne, nawet na niezbyt równej trawie. Świetnie do takich zastosowań sprawdzi się szkło stworzone jako zestaw do whisky (zwykle mają cięższe podstawy). Kolekcja Fjord marki Krosno Glass to wybór idealny – szklanki zachwycają bryłą z charakterystycznymi wgłębieniami przywodzącymi na myśl kryształki lodu. Wykonane z krystalicznie przejrzystego szkła pozwalają cieszyć oko kolorami napojów.

Podczas biesiady przy ogrodowym stole świetnie sprawdzi się za to klasyczny, 5-elementowy komplet szkła od Krosno Glass. Karafka z długą szyjką powstaje w procesie ręcznego formowania. Naturalna, prosta forma przyciąga wzrok. To dzieło sztuki, które będzie wyjątkową ozdobą zwłaszcza jeśli wypełnimy ją orzeźwiającą lemoniadą. Proste, cylindryczne szklanki z zestawu z powodzeniem sprawdzą się nie tylko do podawania wody czy soków, ale także mocnych alkoholi, jak whisky czy bourbon. Są idealne na wypadek, gdyby przyjacielski obiad w ogrodzie przeciągnął się do późnych godzin wieczornych.

5-elementowy komplet szkła od Krosno Glass

Kolory wszędzie
Kolory kwiatów na łące czy owocowych drzew w ogrodzie nadają ton piknikowaniu. Warto, by te barwy znalazły się również na naszym talerzu czy w szklance. W końcu aranżujemy stoły nie tylko w domu, ale też na łonie przyrody. Owocowe kompozycje czy formy deserów powinny korespondować z bogactwem, którym raczy nas przyroda. Aby harmonia naszych posiłków w ogrodzie była jeszcze większa, udekorujmy stół kwiatami, a te wstawmy do kolorowych wazonów. Warto też sięgnąć po zastawę z kolorowego szkła.

Jeśli piknikowy nastrój chcemy zachować na dłużej, warto domową kolekcję szkła uzupełnić o zdobione karafki i szklanki z motywami roślinnymi. Dzięki temu lato zostanie z nami nawet w grudniu. Szkło z serii Folk marki Krosno Glass sprawdza się nie tylko podczas przyjęcia w ogrodzie, ale też w codziennym zastosowaniu. Zdobienia inspirowane tradycyjnymi wycinankami łowickimi dodadzą świeżości i koloru codziennym posiłkom – pokochają je dzieci i dorośli. Wygodne przewężenie w karafce Folk sprawia, że pewnie leży w dłoni. Zarówno karafka, jak i dekorowane szklanki, wykonane zostały z trwałego szkła, dzięki czemu będą odpowiednie także dla najmłodszych i dzielnie zniosą transport.

Folk

Bądź przygotowany
Jeśli nasz piknik odbędzie się dalej, niż tylko domowy ogródek czy łąka za płotem domu, trzeba się do niego dobrze przygotować. Co ważne,podczas takiej wyprawy nie musimy rezygnować z wyjątkowej oprawy obiadu na trawie. Piękne i smaczne desery czy chłodne napoje smakują o wiele lepiej ze szklanych, ładnych naczyń niż plastikowych kubków czy miseczek. Plastik może przydać się do transportu,ale degustacja powinna odbywać się już w odpowiedniej oprawie. Wybierając kosz piknikowy warto zaopatrzyć się w taki ze specjalnymi przegródkami oraz paskami, które pozwolą unieruchomić i zabezpieczyć kieliszki, szklanki czy salaterki. Dzięki temu mamy pewność, że dotrą na miejsce całe i nienaruszone.

Przygotowując desery na wyjazd zadbajmy o ich formę. Galaretka czy mus lepiej zachowają formę podczas transportu w wyższej temperaturze, niż płynny krem. W szklance możemy stworzyć wyjątkowe, owocowe kompozycje wyłącznie ze stałych elementów, które bez problemu przetrwają podróż. Do utrwalenia kompozycji świetnie nada się lekkie, przejrzyste szkło Harmony. Ciekawy, kulisty kształt i stabilne dno gwarantują trwałość i dobry efekt.

Harmony

Jeśli nie mamy na domowym wyposażeniu odpowiedniego koszyka, który pozwoli nam bezpiecznie przewieźć zastawę – nic straconego. Po prostu owińmy każdy z elementów papierem albo innym materiałem, który zabezpieczy zastawę przed wzajemnym obijaniem się. I nie wyrzucajmy tego po rozpakowaniu ani nie zużywajmy. W końcu w czymś muszą wrócić do domu. Dlatego też w piknikowym niezbędniku powinien też znaleźć się zapas ręczników oraz chusteczek. Zwłaszcza, że przecież nie planujemy zmywać szklanek czy talerzyków w pobliskim strumieniu, prawda?

Udanego ucztowania!

Krosno Glass

Więcej informacji na temat produktów z portfolio marki Krosno Glass znaleźć można na stronie www.krosno.com.pl.

Napisz komentarz...