Mieszanki KRESTO

Mieszanki KRESTO – naturalny składnik wiosennych sałatek

Wiosna i lato to czas, w którym świeże, soczyste owoce i warzywa są ogólnodostępne – można je wygodnie kupić w marketach, na targowisku lub zerwać w przydomowym ogródku. Warto wykorzystać dary natury do komponowania lekkich, zdrowych i sycących sałatek. Idealnym dopełnieniem wiosennych dań są gotowe mieszanki ziaren od marki KRESTO.

Sałatki warzywne można przygotowywać zarówno w wersji wegańskiej, jak i z dodatkiem ulubionego mięsa czy owoców morza. Znakomicie smakują też sałatki bazujące na połączeniu owoców z warzywami oraz będące kombinacją różnych typów owoców. Niezależnie od preferowanego stylu diety, warto pamiętać o dodaniu ziaren, dostarczających organizmowi cenne składniki odżywcze.

Mieszanka KRESTO słonecznik – pestki dyni jest źródłem białka oraz ma wysoką zawartość błonnika, potasu, fosforu, magnezu i witaminy E. Fosfor pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów i kości, a magnez przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia. Połączenie ziaren o delikatnym smaku sprawia, że mieszanka ta jest idealnym dodatkiem nie tylko do sałatek, ale też innych dań: wypieków, zup, dań mięsnych czy porannej owsianki.

Źródłem cennego białka i błonnika jest także KRESTO słonecznik – pestki dyni – orzeszki pinii. Kompozycja ta ma wysoką zawartość potasu, żelaza i magnezu. Potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i układu nerwowego, a żelazo – w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Magnez przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i odgrywa rolę w procesie podziału komórek.

Trzeci „must have” wiosennej diety stanowi KRESTO słonecznik – pestki dyni – siemię lniane – sezam. Smaczny miks 4 rodzajów ziaren nie tylko ma znakomity smak, ale też dobrze wpływa na samopoczucie dzięki wysokiej zawartości m.in. cynku, witaminy E i magnezu. Cynk pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych, a witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. To mieszanka uniwersalna, którą można dodawać do słonych i słodkich sałatek, jogurtów, dań mięsnych, zup lub spożywać jako przekąskę w trakcie pieszych wędrówek czy innych aktywności na świeżym powietrzu.

Lekkie sałatki to znakomita odmiana po ciężkiej, zimowej diecie. Różnorodność warzyw i owoców umożliwia tworzenie nowych zestawień smakowych, dzięki czemu w kuchni nie gości nuda ani rutyna. Szybkość przygotowania posiłku sprawia, że oszczędza się dużo cennego czasu, który można spożytkować na aktywny wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody.

Mieszanki ziaren KRESTO
Mieszanki KRESTO – wiosenne uzupełnienie deserów i sałatek.
Fot. KRESTO

Napisz komentarz...