Samsung QLED Q80A

Samsung QLED Q80A – centrum rozrywki dla całej rodziny

Q80A jest najwyższym tegorocznym modelem z rodziny telewizorów QLED. Miliard perfekcyjnych kolorów oraz głębia kontrastu i dźwięku sprawią, że telewizor pozwoli doświadczać doskonałych wrażeń podczas oglądania filmów i transmisji sportowych. Dzięki dodatkowym funkcjom, zyskujemy telewizor uniwersalny, który sprawdzi się zarówno podczas korzystania z serwisów VOD, jak i w pracy czy nauce zdalnej.

Głębia kontrastu i kolorów
Wizytówką telewizorów QLED jest technologia Quantum Dot, która wypełnia obraz miliardem odcieni barw. 100% Natężenie Kolorów sprawi, że kolory będą doskonałe niezależnie od jasności. Inteligentny Procesor AI Quantum 4K zadba o niezwykle precyzyjną optymalizację obrazu w czasie rzeczywistym, zapewniając rozdzielczość jak najbardziej zbliżoną do 4K. Jeszcze więcej szczegółów na ekranie i kinową jakość głębi kontrastu zapewni Quantum HDR 1500. Z kolei głęboka czerń i doskonała biel to zasługa Bezpośredniego Strefowego Podświetlenia, który precyzyjnie reguluje każdą scenę. Dzięki temu każdy detal stanie się niezwykle wyraźny, a kolory bardziej nasycone, wprowadzając widzów w sam środek filmowej akcji.

Ponadto teraz nie trzeba się już zastanawiać, które miejsce przed ekranem będzie najlepsze. Z Szerokim Kątem Widzenia naszej uwadze nie umkną żadne szczegóły podczas oglądania filmu czy meczu, nawet jeśli oglądamy je z duża grupą przyjaciół, a ekran telewizora widzimy pod dużym kątem. Z kolei Funkcja Adaptacji Obrazu cały czas reaguje na panujące dookoła warunki i automatycznie reguluje jasność. Dzięki temu nawet filmy oglądane przy świetle naturalnym prezentować się doskonale.

Kinowe brzmienie
Uzupełnienie wrażeń wizualnych stanowi głęboki i bogaty dźwięk. Wbudowany system głośników (2.2.2) dostarczy jeszcze więcej realizmu. Dodatkowe wrażenia zapewni funkcja Dźwięku Podążającego za Obiektem, która dostosowuje przemieszczanie się dźwięku do akcji rozgrywającej się na ekranie. Innymi słowy, kiedy zobaczymy poruszający się samolot, to dźwięk będzie podążał za kierunkiem jego lotu.

Co więcej, telewizor możemy umieścić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu i nie wpłynie to na jakość brzmienia. Funkcja Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni zadba o optymalizację i wygeneruje dźwięk perfekcyjnie dopasowany do pomieszczenia. Z kolei, jeśli w trakcie oglądania filmu pojawią się niepożądane hałasy, takie jak remont za ścianą czy włączony czajnik elektryczny, nie trzeba już zwiększać głośności, aby wyraźnie usłyszeć dialogi. Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA) automatycznie wychwyci zakłócenia i podniesie poziom dźwięku w oglądanym materiale.

Model Q80A można także z łatwością zsynchronizować z soundbarem Samsung z Q-serii. Dzięki funkcji Q-Symphony brzmienie pochodzące z głośników soundbara zostaje wzmocnione głośnikami telewizora QLED. Teraz już nie musimy wybierać, czy korzystamy z głośników soundbara czy z telewizora. Możemy wykorzystywać je teraz jednocześnie. Dzięki temu zyskujemy bogatszą scenę dźwiękową, bardziej przestrzenny dźwięk, a w efekcie prawdziwe kinowe emocje.

Samsung QLED Q80A

Gratka dla graczy
QLED Q80A oferuje także sporo możliwości dla graczy czy miłośników sportu. Na przykład Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+ pozwoli cieszyć się niezwykle płynnym ruchem podczas oglądania meczów czy wirtualnej rozgrywki. Poprawa ruchu do 120 Hz w 4K zapewni udoskonalaną dynamikę bez opóźnień i rozmyć. Z kolei dzięki FreeSync Premium Pro można zapomnieć o niedogodnościach podczas gry, gdyż funkcja redukuje rwanie obrazu i szumy, a także zmniejsza input lag, który często bywa decydujący przy ostatecznej rozgrywce.

Tegoroczną nowością jest także Panel Gracza, który pozwoli na błyskawiczne sprawdzenie i ewentualną zmianę ustawień telewizora bez opuszczania gry. Teraz możliwa jest także zmiana proporcji obrazu na 21:9 lub 32:9, podobnie jak w ultra szerokich monitorach dla graczy.

Mnogość zastosowań
QLED Q80A posiada również rozwiązania, które sprawią, że telewizor z powodzeniem sprawdzi się do pracy czy nauki zdalnej. Aplikacja Google Duo ułatwi połączenie ze współpracownikami na dużym ekranie telewizora. Wystarczy jedynie podłączyć zewnętrzną kamerę internetową. Z kolei, aby przenieść ekran komputera czy laptopa na telewizor, można skorzystać z funkcji PC na Ekranie TV i połączyć oba urządzenia za pomocą sieci W-Fi.

Telewizor Samsung QLED 4K Q80A dostępny jest w czterech rozmiarach ekranu: 55, 65, 75 i 85 cali. To telewizor uniwersalny, przygotowany do zmiany standardu nadawania cyfrowego sygnały telewizji naziemnej dzięki tunerowi DVB-T2, z doskonałej jakości obrazem i łatwym w obsłudze szybkim Smart TV.

Napisz komentarz...