Aranżacja wnętrz — co teraz króluje w designie

Aranżacja wnętrz — co teraz króluje w designie

Przeprowadziłeś się do nowego domu? A może planujesz remont i chcesz nieco odświeżyć wnętrze? Bez względu na to, jaka jest odpowiedź, na pewno zastanawiasz się, co jest obecnie na czasie, jeśli chodzi o aranżacje wnętrz. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie kolory królują w tym sezonie, a co wraca do łask.

Very Peri na ścianach i nie tylko
Barwą tego sezonu jest Very Peri, czyli coś pomiędzy fioletem a granatem z domieszką czerwieni. Jest to kolor energii, kreatywności i działania. Pojawia się nie tylko na ścianach pokoju, ale także jako kolor elementów wyposażenia, np. zagłowia łóżka, narzuty lub krzesła.

Nowoczesne tapety
Choć tapety kojarzą się z głębokim PRL-em i jeszcze do niedawna większość z nas decydowała się raczej na malowanie ścian, dzisiejsze tapety są nieporównywalne z tymi, z lat osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych. Często przypominają bowiem małe dzieła sztuki, nadając wnętrzu charakteru i klasy. Coraz większą popularnością cieszą tapety, położone tylko na jednej ze ścian. Zazwyczaj jest to fototapeta, obraz albo interesujące, dość abstrakcyjne wzory. Dziś na ścianie można położyć wszystko, co dusza zabraknie, a ograniczenie stanowi jedynie wyobraźnia.

Ponadczasowy skandynawski styl
Prostota formy i minimalizm — wydawać by się mogło, że styl skandynawski nie przyjmie się w naszym kraju, bo jest zbyt “zimny” i “bezosobowy” Nic bardziej mylnego. W przypadku takiej aranżacji wnętrz duża rolę odgrywają dodatki, które ocieplają wnętrze. Co więcej, styl skandynawski łączy się bowiem z ekologią. Chodzi o naturalne materiały, jak drewno, len i bawełna. Wszystko to sprawia, że wnętrza stają się jasne i przestronne. Wpływa na to również wybór kolorów. W stylu skandynawskim dominują bowiem biele, szarości i beże.

Otwarte przestrzenie
Bez względu na to, czy chodzi o mieszkanie, czy o dom jednorodzinny, coraz więcej osób decyduje się na salon z aneksem kuchennym, zamiast osobnych pomieszczeń. Rozwiązanie to jest bardzo funkcjonalne w codziennym życiu, ale także podczas imprez domowych. Salon z aneksem kuchennym pozwala mieć na oku bawiące się dzieci, a jednocześnie — przyrządzać posiłek. Takie rozwiązanie sprawia też, że można zabawiać gości, a przy tym na spokojnie kończyć ostatnie kulinarne przygotowania. Co więcej, ten prosty aranżacyjnie pomysł sprawia, że można zyskać sporo miejsca.

Aranżacja wnętrz — podsumowanie
Czasem nawet dzięki drobnym zmianom można odmienić wnętrze. Bez względu, czy chodzi o pomalowanie ścian na ulubiony kolor, czy o gruntowny remont, warto pomyśleć o ubezpieczenie mieszkania lub domu. Dlaczego? Pożar, powódź, czy kradzież z włamaniem — choć takie zdarzenia znamy głównie z filmów, wystarczy jednak chwila, by doszło do nieszczęścia i żeby stracić to, na co tak ciężko się pracowało. Jeśli więc chcesz spać spokojnie i czuć się bezpiecznie, ubezpiecz swoje mieszkanie lub dom.

Napisz komentarz...